Wattimena beslist Nederlandse clash met Noppert in zijn voordeel voor een plek in de derde ronde op de Poland Darts Open; Nijman veel te sterk voor Anderson
PDC
Jermaine Wattimena en Wessel Nijman hebben zich beiden weten te plaatsen voor de derde ronde op de Poland Darts Open 2026. Voor Wattimena ging dat echter wel ten koste van een andere Nederlander, namelijk Danny Noppert. 'The Machine Gun' wist in een beslissende leg het lot van de Fries te beslechten. Nijman wist op zijn beurt zeer overtuigend met 6-2 af te rekenen met 'The Flying Scotsman' Gary Anderson.
Last leg decider beslist Nederlandse clash
Jermaine Wattimena wist het Nederlandse duel met Danny Noppert dus in een beslissende leg naar zich toe te trekken. Het ging de gehele wedstrijd gelijk op, Noppert kreeg drie matchdarts maar wist deze niet te benutten, waardoor Wattimena uiteindelijk toch aan het langste eind trok.
Beide heren begonnen meteen uitstekend aan de wedstrijd. Noppert wist via een 13-darter de leiding te nemen, maar Wattimena kwam via een 12-darter meteen weer langszij. 'The Machine Gun' wist zijn landgenoot daarna ook meteen voor het eerst te breaken door 5 missers op de dubbel van Noppert, maar kon deze break niet verzilveren. De Fries kwam namelijk meteen weer terug tot 2-2. Wattimena brak vervolgens nogmaals via een knappe 12-darter, maar wederom was het 'The Freeze' die meteen terugbrak, ook in 12 pijlen in dit geval.
Lees ook
Noppert wist daarna wel weer zijn eigen leg te houden via een 14-darter om voor het eerst sinds de eerste leg weer eens op voorsprong te komen. Wattimena kwam in evenveel pijlen echter meteen weer op gelijke hoogte. De Fries wist in leg 9 vervolgens een knappe 10-darter te gooien om op matchpoint te komen. In de tiende leg miste hij echter zijn eerste matchdart, waardoor Wattimena een beslissende leg kon afdwingen. In die laatste leg kreeg Noppert als eerste kansen, maar wederom miste hij twee pijlen om de wedstrijd te beslissen. Wattimena maakte daar dankbaar gebruik van en gooit dubbel 9 met zijn tweede pijl om dit Nederlandse duel in zijn voordeel te beslissen.

Wattimena wist Noppert in een beslissende leg te verslaan.
Nijman vliegt langs 'The Flying Scotsman'
Wessel Nijman wist in een zeer sterke wedstrijd eigenlijk relatief gemakkelijk af te rekenen met Gary Anderson, halvefinalist op het afgelopen WK Darts. De Nederlander noteerde een gemiddelde van ruim 103 en wist uiteindelijk met 6-2 te winnen. Het was de Schot die het heft nog in handen nam in de openingsleg door in 14 pijlen op 1-0 te komen via een 80-finish, maar daarna was het Nijman die de lakens uitdeelde.
De Nederlander gooide drie uitstekende legs achter elkaar in 13, 12 en 13 pijlen om zo overtuigend en gemakkelijk uit te lopen naar een comfortabele 3-1 voorsprong. In leg 5 leek Anderson weer een leg te mogen pakken, maar 'The Flying Scotsman' liet maar liefst 8 pijlen op een dubbel liggen, waardoor Nijman een cadeautje kreeg en via een break ook op 4-1 kwam. Hij wist daarna zijn eigen leg te houden via een 14-darter om al op matchpoint te komen. Anderson stribbelde nog één leg tegen, maar in leg 8 wist de winnaar van Players Championship 2 eerder deze maand via een 14-darter de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen om de derde ronde te bereiken.
Overige wedstrijden
In de overige wedstrijden wisten ook Boris Krcmar, Chris Dobey, Nathan Aspinall, Cameron Menzies, Ross Smith en Cristo Reyes. de derde ronde te bereiken. Krcmar wist een knappe zege te boeken door de Duitser Martin Schindler met 6-4 te verslaan, terwijl Dobey optimaal profiteerde van een tegenvallende Connor Scutt en daardoor een eenvoudige 6-0 zege boekte. Aspinall wist zich ondanks serieuze tegenstand van Darryl Pilgrim, die ruim 101 gemiddeld gooide, maar wist met een aantal knappe finishes om goede momenten uiteindelijk met 6-3 aan het langste eind te trekken.
James Wade speelde een hele matige wedstrijd en ging kansloos met 6-0 ten onder tegen Menzies, die met bijna 100 gemiddelde wel een uitstekende wedstrijd wist af te leveren. Ook Smith kende een gemakkelijke middag en wist Daryl Gurney overtuigend met 6-1 te verslaan. Tot slot wist Cristo Reyes de zondagmiddag te bereiken. De Spanjaard kent een flitsende start van 2026 na het behalen van zijn Tour Card in januari en klopte nu ook de halvefinalist van het afgelopen WK Ryan Searle met 6-2.
Lees ook

Mats LeeringDartsjournalist
Sinds 2024 is Mats Leering mede-hoofdredacteur van Dartsnieuws.com, waar hij verantwoordelijk is voor de dagelijkse redactionele aansturing, eindredactie en liveverslaggeving van internationale dartstoernooien.
Binnen de redactie verzorgt hij liveblogs en wedstrijdverslaggeving van grote PDC-evenementen, waaronder het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts en de World Matchplay. Tijdens deze toernooien combineert hij realtime verslaggeving met analyse van wedstrijdverloop, statistieken en historische context.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en gespecialiseerde databronnen om resultaten, statistieken en ontwikkelingen binnen het professionele darts nauwkeurig te duiden.
In 2018 behaalde hij zijn diploma Mediaredactiemedewerker aan het Mediacollege Amsterdam. Sindsdien is hij actief binnen de sportjournalistiek, met een focus op snelle en betrouwbare verslaggeving van internationale dartscompetities.
Claps 1bezoekers 1
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Serieus? Het was vandaag een waanzinnige dartsdag met allerlei beslissingen en verhalen, en jullie plaatsen een artikel over een nutteloos demonstratietoernooi, wat ook nog eens een week geleden gespeeld is.. schandalig.Flaphead05-11-2026
- Ja, ik mis de info over meneer ChatGPTFlaphead05-11-2026
- Of dit pareltje: "Wessel Nijman heeft de Players Championship Order of Merit als nummer één afgesloten. De Nederlander is daardoor de hoogst geplaatste speler tijdens de Players Championship Finals."Flaphead05-11-2026
- Wel jammer dat Morris geschiedenis schrijft, maar er 2 foto's van Humphries in het artikel staan... En waar zijn de artikelen over de PCF-seeding, de ProTour-eindstand waarmee de 80 Tourcard-deelnemers aan het WK bekend zijn, het bizarre verhaal van Plaisier en zoveel meer verhalen van/na vandaag. Kom op jongens!Flaphead05-11-2026
- Ja ik was weg omdat ik me eerlijk gezegd teveel irriteerde aan de AI-artikelen, de fouten erin en wat te weinig inhoudelijk commentaar. Maar dan zit ik een vriendin alleen maar te bestoken met nerd-comments :P Op zo'n belangrijke dartsdag als vandaag besloot ik dan toch maar de boel onder te blaffen hier ;)Flaphead05-11-2026
- "Daarmee onderstreept de Players Championship-serie opnieuw haar reputatie als een van de meest meedogenloze onderdelen van het PDC-circuit." Hoe krijg je het verzonnen............gamberetti05-11-2026
- Goed dat je weer terug bent, Flappie🌞🙂 Nou JeSuis nog ...gamberetti05-11-2026
- Ik snap dat er vanuit de Nederlanders wordt gedacht (doe ik ook), maar behalve het verlies van Wattimena en Noppert mogen de tegenstanders toch ook belicht worden: twee Tourcardloze darters in de halve finale! Komt ook niet elke week voor. Dat samen met de darter die een heerlijke comeback maakt en na 1 TC-jaar in de top 64 staat, en met de weer teruggewonnen nummer 2 van de wereld. Leuk veld voor de laatste vier. En laten we niet vergeten dat er een Grand Slam-plek te verdienen is.Flaphead05-11-2026
- Kan me zo maar voorstellen dat Bram, Mats of Pieter bezig is met een artikel over de 'loting' van de PC Finals... Het is geen loting... maar een seeding... bij deze .. alvast... mosterd voor de maaltijd.gamberetti05-11-2026
- Dat zijn sowieso allemaal goede adviezen, het is duidelijk dat ik niets meer kan betekenen, dus inderdaad moet ik verder met mijn leven. Met dit deed me wel even heel erg pijn en het steekte me dat Barry Hearn dit erbij durft te halen. Sorry dat ik jullie allemaal met mijn levensverhaal loop te vermoeien.Hiddo05-11-2026







