Jermaine Wattimena is er zondagmiddag niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de kwartfinales van de European Darts Trophy. 'The Machine Gun' speelde een sterke partij tegen Nathan Aspinall en noteerde een uitstekend gemiddelde van 102, maar verloor uiteindelijk nipt met 6-5.
De Nederlander begon uitstekend door met een 14-darter direct een break te forceren. Aspinall sloeg echter terug en nam de voorsprong over met twee opeenvolgende 15-darters. Wattimena antwoordde met een eigen 15-darter en bracht de stand op 2-2.
In de vijfde leg kreeg Wattimena een kans op een break, maar hij miste. Aspinall profiteerde en ging met een 60-finish naar 3-2. De Nederlander liet zich niet uit het veld slaan en trok de stand weer gelijk met een 93-finish. Ook in de zevende leg kreeg Wattimena kansen op een break, maar opnieuw verzuimde hij die te benutten. Aspinall bleef koel en gooide dubbel 16 voor een 4-3 voorsprong.
Wattimena wist de stand wederom in evenwicht te brengen met een knappe 70-finish, maar Aspinall zette hem opnieuw onder druk met een 12-darter en kwam op matchpoint. De Nederlander liet zich niet kennen en sleepte met een eigen 12-darter een beslissende elfde leg uit het vuur.
In de allesbeslissende leg werd het een zenuwenspel. Aspinall hield het hoofd net iets beter koel en besliste de wedstrijd met een 17-darter, waardoor Wattimena met lege handen achterbleef na een uitstekende partij.
Bij de laatste acht komt Aspinall tegenover Luke Humphries te staan. De nummer één van de wereld overleefde een 4-1 achterstand tegen Michael Smith, nadat 'Cool Hand Luke' in de beginfase een hoop dubbels miste. Humphries kwam terug tot 4-4 en won de wedstrijd uiteindelijk met 6-5.
Het duel tussen Gary Anderson en Martin Schindler kreeg ook pas een winnaar na een beslissende leg. Schindler won drie van de eerste vier legs na onder meer een 110 finish. Daarna was er een sterke fase van Anderson, die met een 108 finish en een 14-darter terug wist te komen tot 3-3.
De Schot nam daarna ook de leiding over met een 14-darter en een 100 check-out. Met een 11-darter en een 14-darter dwong Schindler echter een laatste leg af. Beide spelers misten een aantal matchdarts in de leg-decider, alvorens Anderson met zijn vijfde matchdart de dubbel 5 wist te raken.
In de kwartfinales staat de tweevoudig wereldkampioen tegenover Ross Smith. De voormalig EK-winnaar won in zijn derde ronde met 6-4 van Dave Chisnall. Met een finishpercentage van 60 procent maakte 'Smudger' het verschil vooral op de dubbels.
Nathan Aspinall | VS | Jermaine Wattimena |
---|---|---|
100.63 | Average (3 Darts) | 102.08 |
15 | 100+ Thrown | 11 |
8 | 140+ Thrown | 11 |
2 | 180 Thrown | 2 |
130 | Highest Checkout | 93 |
1 | Checkout 100+ | 0 |
46.2 | Checkout percentage | 45.5 |
6 / 13 | Checkout | 5 / 11 |
ASP WINS A DECIDER!
— PDC Darts (@OfficialPDC) March 23, 2025
Nathan Aspinall wins a last-leg decider against Jermaine Wattimena!
📺 https://t.co/YyBPPwpkzG #ET2 | L16 pic.twitter.com/4gQjaGT8bg