De nummers één en twee van de wereld konden elkaar al vroeg op het EK Darts treffen omdat de seeding is gebaseerd op de resultaten op de Euro Tour in 2022. Wright eindigde als derde op die ranglijst en Price als veertiende. Maar tot een clash komt het dus niet.
Wright bemachtigde zijn plek bij de laatste zestien door in zijn openingsduel te winnen van Ryan Meikle. Laatstgenoemde speelde met een gemiddelde van 96 zeker niet slecht, maar de regerend wereldkampioen zette daar een gemiddelde van 103 tegenover.
Meikle maakte wel een fout in de vierde leg door toen niet in zes beurten uit te zijn. Dat leverde een break op voor Wright, die daarna met twee 15-darters wegliep naar 5-1. Uiteindelijk werd het 6-2 voor 'Snakebite' na een 101 check-out in de achtste leg.
Price begon prima aan zijn duel tegen Rodriguez, met onder meer een 10-darter in de derde leg. Maar twee missers op tops in de zevende leg zorgde ervoor dat Rodriguez met een 94 finish het initiatief overnam.
Met een 15-darter werd het daarna 5-3 voor 'Little John', die op grote steun van het Duitse publiek kon rekenen. Price sloot nog aan tot 5-4 met een 98 check-out, maar kreeg geen kans op een break meer. Met een 100 finish volmaakte Rodriguez de stunt tegen de nummer twee van de wereld.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.