Gian van Veen heeft zijn blik alweer vooruit gezet na zijn 6-4 nederlaag tegen Jonny Clayton op zaterdagmiddag in de tweede ronde van de Baltic Sea Darts Open. Hij richt zich nu op zijn deelname aan de
World Matchplay van volgende week.
In de Wunderino Arena in Kiel kwam Van Veen net tekort in een hoogstaand duel. Clayton noteerde een gemiddelde van 98.54, gooide vier keer de maximale score en trof 55% van zijn dubbels. Van Veen bood prima tegenstand met een gemiddelde van 96.21 en gooide een fenomenale 167-finish, maar moest uiteindelijk toch zijn meerdere erkennen in de Welshman.
“Het lukte me helaas niet om dezelfde scoringskracht te vinden als gisteren. Alle goeds voor Jonny in het verdere verloop van het toernooi,” reageerde Van Veen sportief op zijn social media.
In plaats van te blijven hangen in de teleurstelling, verlegt Van Veen zijn aandacht meteen naar het grote podium. Volgende week maakt hij zijn opwachting op de World Matchplay, waar hij in de eerste ronde direct tegenover nummer één van de wereld Luke Humphries staat.
“Nu eerst naar huis en zorgen dat ik mijn allerbeste spel meeneem naar Blackpool, waar ik het opneem tegen Luke Humphries,” voegde hij vastberaden toe.
De nederlaag in Kiel betekent het einde van zijn avontuur op de European Tour dit weekend, maar in de iconische Winter Gardens wacht een nieuwe kans om zich te meten met de wereldtop. Van Veen heeft dit seizoen al meerdere keren bewezen dat hij het niveau van de toppers aankan.