Titelverdedigster Beau Greaves is uitstekend begonnen aan het WDF-WK. De 19-jarige Engelse was in haar openingswedstrijd met 2-0 te sterk voor Lorraine Hyde.
Greaves blikt na afloop tevreden terug. "Lorraine speelde goed en gaf het me zeker niet cadeau", zegt ze. "Het was belangrijk om goed te starten en haar meteen onder druk te zetten. In het begin had ik nochtans wat last van de zenuwen, maar ik ben uiteindelijk heel tevreden met deze prestatie."
Greaves is deze week uiteraard de topfavoriet om zichzelf op te volgen. "Maar onderschat de rest van het deelnemersveld zeker niet", zegt ze. "Er is hier heel veel talent aanwezig, het niveau wordt elk jaar beter."
Eerder dit jaar won Greaves de PDC Women's World Matchplay door in de finale Mikuru Suzuki met 6-1 te verslaan. "Uiteraard ben ik trots op die titel, maar het is geen WK en dat is dit toernooi wel. Het is deze week die echt telt. Hier hebben veel speelsters met een voltijdse job een jaar lang veel opofferingen voor gedaan. Hier wil iedereen presteren."
"De WDF steunt het damesdarten ook enorm", vervolgt Greaves. "De winnaar van dit WK ontvangt 25000 pond, dat is nog steeds veruit de grootste prijs bij de dames. Het zou geweldig zijn om dit WK een tweede keer te kunnen winnen."
Greaves neemt het in de kwartfinales op tegen de Amerikaanse Paula Murphy. Met haar 67 jaar is zij de oudste dame ooit die een wedstrijd wist te winnen op een WK. "Ik heb veel respect voor haar, het is ook een heel vriendelijke dame. Ik zal haar zeker niet onderschatten en kijk al uit naar die wedstrijd."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.