Jarred Cole heeft de belangrijkste belt bij de nieuwe dartsbond Modern Amateur Darts (MAD) in bezit gekregen. De Engelsman was in het titelgevecht voor de titel van 'MAD Darts Global' met 11-3 te sterk voor de vorige titelhouder Wayne Warren.
De opzet van de organisatie Modern Amateur Darts kent een andere structuur dan wat gebruikelijk is in het darten. Het heeft de vorm van een piramide, dat op regionaal, landelijk, en continentaal niveau wordt afgewerkt. Spelers die op de continentale positie staan kunnen spelers uitdagen om een plek bovenaan de piramide. Spelers die hun positie bovenaan de ladder verdedigen kunnen daar goed geld mee verdienen.
Begin dit jaar werden kwalificatietoernooien gespeeld om te bepalen welke spelers de titelhouders mochten uitdagen voor een strijd om een MAD-belt.
Stuart Wilson en Richard North wonnen de titelgevechten van twee dartsregio's in het Verenigd Koninkrijk. Wilson mag zich de beste speler noemen van het gebied 'Falcons' na een 7-5 overwinning op Scott Taylor. North won met 7-5 van Rob Collins en is de titelhouder in de regio 'Invaders'.
Darryl Fitton verlengde zijn nationale Engelse titel door in een beslissende leg af te rekenen met uitdager Ricky King. Jim Williams behield de nationale titel van Wales door Jamie Lewis met 8-3 opzij te zetten.
Het klapstuk van de avond was de strijd om de belt van 'MAD Darts Global'. Die bleek een gemakkelijke prooi te zijn voor Cole, die met een 5-0 voorsprong al snel in een zetel zat. Pas in de zesde leg kwam Warren op het scorebord en na tien legs was de stand 7-3. Vervolgens won Cole nog eens vier legs op rij om de wedstrijd in het slot te gooien.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
🔵 MAD Contenders Series
🌎 MAD World title
🏆 Jarred Cole
Now truly 'The King of the Castle'
An enthralling game to watch with the young challenger showing few nerves as he raced into a 6-1 lead by the break.
Wayne was powerless to stop it.
#WhatItMeansToWin#MADdarts
🔵 MAD Contenders
What a corker of a game!
Darryl Fitton 🏴 Belt Retained
An 8-7 win over a gallant challenge from Ricky King. 👊
The players seemed to love it, the venue crowd certainly did and we hope you all did as well. 👏👏👏
#MADchampions
🔵 🏴 | Title & Belt retained
🌱 Match 2 - Result
🏴 Williams 8-3 Lewis 🏴
@thequiff180 defends his belt with a controlled performance vs Jamie Lewis.
👊 Next up will be local clash between Scott Taylor and Stuart Wilson
#MADopportunities