Tegenstanders voor Phil Taylor en Adrian Lewis bij comeback bekendgemaakt; Engels topduo mogelijk tegen oude bekenden

MODUS
Phil Taylor & Adrian Lewis houden de World Cup-beker vast
Phil Taylor keert volgende maand terug in het wedstrijddarts. De inmiddels 66-jarige Engelsman, die twee jaar geleden besloot definitief te stoppen met competitief darten, heeft zijn pensioen teruggedraaid. 'The Power' maakt van 23 tot en met 28 november zijn opwachting tijdens het internationale koppeltoernooi van de MODUS Super Series in Portsmouth. Daar vormt hij opnieuw een team met Adrian Lewis, met wie hij in het verleden vier keer de World Cup of Darts wist te winnen.
De terugkeer van de zestienvoudig wereldkampioen is een van de grote blikvangers van het toernooi, waaraan 24 spelers uit twaalf landen deelnemen. De wedstrijden worden live uitgezonden via Pluto TV. Zaterdagavond maakte de organisatie de laatste vijf koppels bekend, waarmee het deelnemersveld compleet is.
Taylor en Lewis behoren tot de meest succesvolle duo's uit de geschiedenis van de World Cup of Darts. Tussen 2012 en 2016 veroverden de twee Engelsen samen vier wereldtitels voor landenteams. Lewis, inmiddels 41 jaar, werd daarnaast zelf twee keer wereldkampioen bij de PDC.

Vader en zoon Whitlock vertegenwoordigen Australië

Een van de opvallendste koppels tijdens het toernooi wordt gevormd door Simon Whitlock en zijn zoon Mason. De 57-jarige Australiër, die tegenwoordig niet meer over een PDC Tour Card beschikt, trekt samen met zijn in 2003 geboren zoon het Australische shirt aan.
Voor Whitlock senior betekent het toernooi bovendien een mogelijke hereniging met Taylor aan het dartbord. De twee stonden in 2010 tegenover elkaar in de finale van het PDC WK in Alexandra Palace. Taylor trok destijds met 7-3 aan het langste eind.
Mason Whitlock probeert ondertussen in de voetsporen van zijn vader te treden. De jonge Australiër heeft al negendarters gegooid tijdens zowel de MODUS Super Series als de PDC Development Tour. Zijn ambitie is om de komende jaren door te groeien tot professioneel darter.
Simon Whitlock in actie
Simon Whitlock vormt een team met zijn zoon Mason Whitlock
Ook Schotland verschijnt met twee bekende namen aan de start. John Henderson en Robert Thornton vormen samen het Schotse duo. Henderson, die in 2021 met Peter Wright de World Cup of Darts won, krijgt daarmee de kans om opnieuw voor zijn land uit te komen.
Nederland wordt vertegenwoordigd door Danny van Trijp en Ron Meulenkamp. België stuurt titelverdedigers Andy Baetens en Brian Raman naar Portsmouth, terwijl Andreas Harrysson en Anton Östlund namens Zweden deelnemen.
Verder zijn ook Denemarken, Duitsland, Nieuw-Zeeland, Zwitserland, de Verenigde Staten en Wales van de partij.

'Ik train iedere dag'

Taylor kijkt reikhalzend uit naar zijn terugkeer. De Engelsman benadrukt dat hij zijn rentree serieus neemt en zich inmiddels dagelijks voorbereidt op het toernooi.
"Ik kijk hier enorm naar uit. Ik ben iedere dag aan het trainen en als je het volledige deelnemersveld ziet, besef je dat er geen enkele gemakkelijke wedstrijd tussen zit", vertelde Taylor.
De zestienvoudig wereldkampioen heeft veel vertrouwen in zijn samenwerking met Lewis, al beseft hij dat er voldoende sterke tegenstanders aanwezig zijn.
"Adrian en ik hebben samen een lange geschiedenis en we weten hoe we als koppel wedstrijden moeten winnen. Maar er doen ook genoeg bekende gezichten mee."
Vooral de mogelijke ontmoetingen met enkele oude rivalen spreken Taylor aan. "Ik heb door de jaren heen een aantal geweldige wedstrijden gespeeld tegen Simon Whitlock en Robert Thornton. Het wordt mooi om hen weer aan de andere kant van het dartbord te zien."
Tegelijkertijd kijkt 'The Power' uit naar duels met spelers tegen wie hij nog nooit eerder heeft gespeeld. "Er zijn ook veel spelers tegen wie ik nog niet eerder heb gespeeld. Dat maakt het alleen maar interessanter."

Taylor en Lewis beginnen op 26 november

Taylor en Lewis beginnen hun toernooi op donderdag 26 november in groep C. Daar treffen ze Denemarken, Zwitserland en drie koppels die zich via groep A weten te plaatsen.
De Engelse dartlegende benadrukt dat vooral de mogelijkheid om opnieuw met zijn voormalige teamgenoot te spelen hem heeft overtuigd om zijn pensioen tijdelijk te onderbreken.
"Ik maak mijn rentree omdat er niemand anders is met wie ik liever een koppel zou vormen dan Adrian."
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading