Yordi Meeuwisse en Vincent van der Meer krijgen zeer waarschijnlijk een PDC Tour Card toegewezen vanwege hun prestaties op de Europese Q-School in Hildesheim.

Meeuwisse en Van der Meer staan na de slotdag van de Europese Q-School op respectievelijk de derde en vierde plaats van de Q-School Order of Merit. Naast de vier dagwinnaars krijgen ook de beste spelers op deze ranglijst een Tour Card voor de komende twee PDC-seizoenen.

Echter is nog niet bekend hoeveel Tour Cards beschikbaar worden gesteld aan de Europese Q-School. Dit hangt af van het aantal deelnemers op de Britse Q-School, die later deze maand wordt gespeeld. In totaal zijn er dertig Tour Cards te verdelen. Het aantal Tour Cards per Q-School wordt op basis van het aantal deelnemers toebedeeld.

Pieter Verbeek/PV-Darts

Foto: Pieter Verbeek/PV-Darts

Hoop voor Kuivenhoven

Vorig jaar waren er ruim twee keer zoveel deelnemers op de Britse Q-School, waardoor slechts tien van de 33 Tour Cards naar de Europese Q-School gingen. Dit jaar kende het vierdaagse evenement in Hildesheim echter 249 inschrijven, terwijl het aantal spelers voor de Britse versie vooralsnog tegenvalt.

De PDC maakte afgelopen week bekend dat er op 4 januari minder dan tweehonderd inschrijven waren, terwijl de deadline voor het aanmelden op 15 januari staat. Dat betekent dat de kans aanwezig is dat er mogelijk meer Tour Cards op de Europese Q-School zijn te verdelen.

In dat geval maakt Maik Kuivenhoven een goede kans om net als Meeuwisse en Van der Meer een Tour Card te ontvangen door zijn positie op de PDC Q-School Order of Merit. De darter uit Naaldwijk strandde op een zevende plaats en moet dus tot 15 januari afwachten of hij een Tour Card krijgt.

Klik hier voor meer informatie over de Q-School.

#NaamDag 1Dag 2Dag 3Dag 4ZegesGewonnen legsLegsaldoPunten
1Razma, Madars4615201124816
2Kantele, Marko351316903212
3Meeuwisse, Yordi043514833712
4Van der Meer, Vincent231614782912
5Michael, John422315853511
6De Sousa, Jose224214783110
7Kuivenhoven, Maik233213762210
8Rasztovits, Michael43021375439
9Sedlacek, Karel24301273209
10Goedl, Christian60211270289
11Steyer, Sebastian32311269279
12Jirkal, Pavel03601269229
13Koltsov, Boris02521065289
14Neyens, Kenny00531270328
15Horvat, Dragutin14201166267
16De Vreede , Ryan22301163217
17De Decker, Mike24101065327
18Pietreczko, Ricardo30311058277
19Rodriguez, Roxy James21311054117
20De Vos, Geert3220958267
21Schlund , Nico5101957167
22Lakatos, Gergely4300954127
23Bailey, James0232952187
24Noguera, Jesús0042957186
25Venken, Davyd2220953106
26Schnier, Hannes5100850186
27Tricole, Thibault0204850156
28Munch, Kevin110484886
29Blum, Nico104184886
30Artut, Jyhan110484686
31Van Trijp, Danny1301955165
32Greebe, Toon0014851195
33Michels, Mareno0023850105
34Turetta, Michele311084875
35Smith, Jeff050063825

(Ranking via darts.myzn.de)

Tags: | |

Schrijver: Pieter Verbeek