April belooft een uiterst drukke maand te worden op de PDC-kalender. Met een mix van Premier League-avonden, Euro Tour-toernooien en meerdere
Players Championship-blokken krijgen de darters nauwelijks tijd om op adem te komen. De
kalender draait op volle toeren, waarbij vrijwel elke week cruciale rankingpunten en prijzengeld te verdienen zijn.
Vooral de
Premier League Darts nadert stilaan zijn ontknoping, waardoor elke speelavond zwaarder begint te wegen. De strijd om een plek bij de beste vier wordt met de week intenser, terwijl ook de onderlinge krachtsverhoudingen steeds duidelijker zichtbaar worden. Tegelijkertijd biedt de
European Tour spelers de kans om zich in de kijker te spelen op het grote podium, terwijl de vloertoernooien van het Players Championship onmisbaar blijven in de jacht op kwalificatie voor de grote televisietoernooien.
Ook voor jong talent is april een belangrijke maand, met een nieuw blok op de Development Tour waarin de sterren van de toekomst zich kunnen tonen. Kortom, het programma zit bomvol en laat zien hoe breed en competitief het huidige dartslandschap is, van de absolute wereldtop tot de opkomende generatie die zich aandient. Bekijk de volledige kalender hieronder.
1 april: ET5 & ET6 Tour Card Holder Qualifier
Op woensdag 1 april staan in Leicester de kwalificatietoernooien op het programma voor de vijfde en zesde Euro Tour-events van het seizoen. Tijdens deze kwalificaties krijgen spelers zonder automatische plaatsing de mogelijkheid om alsnog een startbewijs te bemachtigen voor de European Tour, waar belangrijke prijzengelden te verdienen zijn met het oog op deelname aan de grote rankingtoernooien.
2 april: Premier League Darts Night 9 (Manchester)
De
Premier League Darts gaat op donderdag 2 april verder met de negende speelavond, die wordt afgewerkt in de Manchester Arena. Tijdens deze wekelijkse competitie nemen de beste darters ter wereld het tegen elkaar op in een format waarin punten te verdienen zijn voor de ranglijst en een plek in de play-offs op het spel staat. Per speelavond worden er punten verdeeld: de winnaar pakt vijf punten, de verliezend finalist ontvangt er drie en de halve finalisten nemen ieder twee punten mee richting het klassement.
Michael van Gerwen opent de avond in Manchester met een duel tegen Stephen Bunting, terwijl Gerwyn Price het opneemt tegen Luke Humphries. Koploper Luke Littler treft Gian van Veen, en de laatste kwartfinale gaat tussen Jonny Clayton en Josh Rock. Later op de avond volgen de halve finales en de finale.
4-6 april: German Darts Grand Prix (ET4)
Zoals inmiddels traditie is geworden, strijkt de European Tour ook dit jaar tijdens het paasweekend neer in München. Van zaterdag 4 april tot en met maandag 6 april vormt de Zenith Arena het decor van de European Darts Grand Prix. Met toppers als Luke Humphries, Gary Anderson, Gian van Veen, Wessel Nijman en titelverdediger Michael van Gerwen aan de oche, belooft het opnieuw
een sterk bezet toernooi te worden dat dartsfans moeiteloos aan het scherm gekluisterd houdt tijdens de feestdagen.
9 april: Premier League Darts Night 10 (Brighton)
De tiende speelavond van de Premier League Darts staat gepland voor donderdag 9 april in de Brighton Centre. Naarmate de competitie zijn beslissende fase ingaat, loopt de spanning in het klassement steeds verder op. De marges worden kleiner en de druk neemt toe, nu spelers alles in het werk stellen om zich bij de eerste vier te scharen en zo een ticket voor de play-offs veilig te stellen.
In Brighton kruist Luke Humphries de degens met Jonny Clayton, en krijgen we een duel tussen Gerwyn Price en Josh Rock te zien. Luke Littler legt aan tegen Stephen Bunting, en verder strijden de Nederlandse darters Michael van Gerwen en Gian van Veen tegen elkaar voor een plek in de halve finales.
13-14 april: Players Championship 9 & 10
Het
Players Championship-circuit wordt in april hervat met een nieuw tweeluik. Op 13 en 14 april strijkt de PDC neer in Wigan voor de negende en tiende vloertoernooien van het seizoen. Deze serie van 34 evenementen vormt een essentieel onderdeel van de kalender voor Tour Card-houders, die hier zowel prijzengeld als belangrijke rankingpunten kunnen verzamelen. Per toernooi ligt er een prijzenpot van 150.000 pond klaar, waarvan 15.000 pond bestemd is voor de winnaar. Daarmee zijn deze evenementen van groot belang voor spelers die zich willen plaatsen voor de televisietoernooien later in het jaar.
Aan een Players Championship nemen standaard 128 spelers deel, in principe de volledige groep PDC Tour Card-houders. Wanneer spelers zich niet inschrijven of zich terugtrekken, worden de opengevallen plaatsen opgevuld door de best geklasseerde darters van de Challenge Tour Order of Merit.
Voor veel spelers vormen deze vloertoernooien de sleutel tot deelname aan de Players Championship Finals. Aan het einde van het seizoen kwalificeren de 64 best presterende spelers zich voor dit eindtoernooi in Minehead, waar de inzet aanzienlijk hoger ligt en de concurrentie nog verder toeneemt.
15 april: ET7 & ET8 Tour Card Holder Qualifier
Op woensdag 15 april wordt in Wigan gestreden om tickets voor het zevende en achtste Euro Tour-toernooi van het seizoen. Tijdens deze kwalificatiedag krijgen spelers zonder directe plaatsing de kans om zich alsnog in het deelnemersveld te spelen van de European Tour. Daar liggen niet alleen startplaatsen, maar ook cruciale rankinggelden voor het oprapen, met het oog op kwalificatie voor de grote televisietoernooien later in het jaar.
16 april: Premier League Darts Night 11 (Rotterdam)
Op donderdag 16 april doet de Premier League Darts Nederland weer aan voor de elfde speelavond, met Rotterdam Ahoy als decor. Zoals gebruikelijk zorgt het fanatieke Nederlandse publiek voor een uitbundige sfeer in de havenstad. Voor Michael van Gerwen en Gian van Veen wordt het een avond waarop zij zich extra willen laten gelden en voor eigen fans willen presteren.
De Premier League-avond in Ahoy Rotterdam is altijd één groot Oranje-feest
17-19 april: European Darts Grand Prix (ET5)
Van vrijdag 17 tot en met zondag 19 april vormt de Duitse stad Sindelfingen het decor van de European Darts Grand Prix, het vijfde Euro Tour-toernooi van het seizoen. In totaal komen 48 spelers in actie, die strijden om een prijzenpot van 230.000 pond. Voor de uiteindelijke winnaar ligt een bedrag van 35.000 pond klaar.
De European Tour omvat dit jaar veertien evenementen, verspreid over diverse steden in Europa. Deze toernooien zijn van groot belang voor spelers die zich willen plaatsen voor de European Championship later in het seizoen.
23 april: Premier League Darts Night 12 (Liverpool)
De twaalfde speelavond van de Premier League Darts staat op donderdag 23 april op het programma in de M&S Bank Arena in Liverpool. Voor Stephen Bunting betekent dit een bijzondere avond, aangezien hij voor eigen publiek aan de oche verschijnt. Met de competitie die zijn ontknoping nadert, neemt de druk met de week toe en kan iedere partij bepalend zijn in de strijd om de felbegeerde plekken in de top vier.
Bunting gaat voor eigen publiek spelen tegen Jonny Clayton, die net als 'The Bullet' een fervent fan is van de roemrijke lokale voetbalclub Liverpool. Gian van Veen komt Gerwyn Price tegen in de Engelse havenstad, en Michael van Gerwen gaat uitkomen tegen Josh Rock. Tot slot is er een kraker tussen Luke Humphries en Luke Littler in de vierde kwartfinale.
24-26 april: PDC Development Tour 6-10
De Development Tour geldt als dé springplank voor opkomend talent binnen de dartswereld. In dit circuit krijgen jonge spelers de kans om zich te ontwikkelen, ervaring op te doen en zich in de kijker te spelen richting het hoogste niveau van de PDC. Voor het komende blok wordt er afgereisd naar de Arena MK in Milton Keynes, waar vijf toernooien op het programma staan.
In totaal omvat de Development Tour 24 evenementen, verdeeld over vijf speelweekenden. De inzet is aanzienlijk, want de twee best geklasseerde spelers aan het einde van het seizoen verdienen een PDC Tour Card voor de daaropvolgende twee jaar. Daarnaast liggen er ook drie tickets voor het WK Darts klaar en mag de winnaar van de eindranglijst deelnemen aan de Grand Slam of Darts.
27-28 april: Players Championship 11 & 12
De PDC Tour Card-houders komen deze maand nog een keer in actie, want op 27 en 28 april staan er in Milton Keynes opnieuw twee Players Championship-toernooien op het programma.
De setting van de streambanen op de Pro Tour
30 april: Premier League Darts Night 13 (Aberdeen)
De spelers in de Premier League Darts kunnen zich opmaken voor een avond vol sfeer en geluid, want het Schotse publiek in Aberdeen staat bekend om zijn fanatieke en luidruchtige aanhang. Met nog slechts vier speelavonden te gaan, neemt de spanning in de competitie verder toe en groeit de druk op de spelers om punten te blijven pakken in de jacht op de play-offs.
De Schotse fans krijgen meteen Luke Littler aan het werk te zien. 'The Nuke' opent de dertiende speelronde met een duel tegen Josh Rock. Stephen Bunting speelt tegen Gerwyn Price, en Jonny Clayton staat tegenover Gian van Veen. Voor Michael van Gerwen staat er een kwartfinale tegen Luke Humphries te wachten.
PDC-kalender april 2026
| Datum | Evenement | Locatie |
| 1 April | Tour Card Holder Qualifier (ET5–6) | Leicester |
| 2 April | Premier League Night 9 | Manchester |
| 4–6 April | European Tour 4 (German Darts Grand Prix) | Munich, Germany |
| 9 April | Premier League Night 10 | Brighton |
| 13 April | Players Championship 9 | Wigan |
| 14 April | Players Championship 10 | Wigan |
| 15 April | Tour Card Holder Qualifier (ET7–8) | Wigan |
| 16 April | Premier League Night 11 | Rotterdam |
| 17–19 April | European Tour 5 (European Darts Grand Prix) | Sindelfingen, Germany |
| 23 April | Premier League Night 12 | Liverpool |
| 24 April | Development Tour 6–7 | Milton Keynes |
| 25 April | Development Tour 8–9 | Milton Keynes |
| 26 April | Development Tour 10 | Milton Keynes |
| 27 April | Players Championship 11 | Milton Keynes |
| 28 April | Players Championship 12 | Milton Keynes |
| 30 April | Premier League Night 13 | Aberdeen |