Na twee dagen Players Championship-actie in Leicester kijkt
Dave Chisnall met gemengde gevoelens terug op zijn prestaties. De Engelsman heeft een mindere periode achter de rug, maar kruipt stilaan opnieuw recht. Hij liet bij vlagen uitstekend spel zien, haalde de kwartfinales op dinsdag, maar baalde van gemiste kansen op de dubbels. Toch overheerst voorzichtig optimisme bij ‘Chizzy’, die voelt dat zijn vorm weer in de lift zit.
"Ik zat mezelf echt te vervloeken"
“Halverwege de week zat ik mezelf echt te vervloeken,” vertelt Chisnall. “Ik was bezig aan een goede run en gooide eigenlijk prima darts. Dan wil je zo’n dag natuurlijk ook afmaken met een finaleplaats of meer.”
Op dinsdag bereikte Chisnall de laatste acht op
Players Championship 5 na zeges op onder anderen Madars Razma, Nick Kenny, Thibault Tricole en Ricardo Pietreczko. Vooral in die wedstrijden liet de Engelsman zien dat zijn scorend vermogen weer op niveau is. “Ik gooide een paar belangrijke finishes. Die 116 om 5-2 voor te komen tegen Tricole was echt een sleutelmoment. En ook die 94 om de wedstrijd tegen Pietreczko te beslissen gaf vertrouwen.”
In de kwartfinale wachtte echter Ross Smith, die ontketend was op de beslissende momenten. Chisnall kwam nog wel met 3-0 voor, maar zag de wedstrijd kantelen door een reeks hoge finishes van zijn landgenoot. Uiteindelijk verloor hij met 6-3.
“Dat zijn moordende finishes,” blikt Chisnall terug. “Je staat zelf klaar op een dubbel en dan gooit hij er ineens 120-plus uit. Dat doet pijn, zeker als je zo goed aan de wedstrijd begint. Tegen zo’n speler moet je genadeloos zijn en dat was ik net niet.”
Dubbels breken hem op
Een dag later liep Chisnall opnieuw tegen een zure nederlaag aan. Dit keer was het de jonge Nederlander Jurjen van der Velde die profiteerde van de missers op de dubbels.
“Dubbel 10 was mijn grootste vijand deze week,” zegt Chisnall eerlijk. “En ook tops liep niet zoals ik wilde. Dat is uiteindelijk het verschil tussen winnen en verliezen op dit niveau. Als ik mijn dubbels op orde krijg, kan ik weer meedoen om de titels.”
Toch ziet hij ook duidelijke pluspunten. “Mijn scoring was goed. Ik gooide veel 180’s en in één wedstrijd had ik zelfs zeven perfecte pijlen. Dat zijn signalen dat mijn worp goed zit. Het is nu zaak om dat door te trekken naar de finishes.”
Tijdens de Players Championship-week was er ook een bijzonder moment voor Beau Greaves, die een negendarter gooide. Chisnall had niets dan lof voor haar prestatie. “Dat is klasse. En geloof me, dat blijft niet bij één. Zij heeft zóveel talent. Het is mooi om dat van dichtbij mee te maken.”
Dave Chisnall is de huidige nummer 22 van de wereld
Drukke maartmaand in aantocht
Veel tijd om stil te staan bij gemiste kansen is er niet.
Chisnall wacht een druk programma in maart. Dit weekend staat er eerst een demonstratietoernooi in Bolton op de planning, dicht bij huis.
“Ik vind die lokale exhibitietoernooien altijd mooi,” glimlacht hij. “Dan kan ik gewoon in mijn eigen bed slapen na afloop. Dat zijn de kleine dingen die het leven als darter net wat makkelijker maken.”
Daarna volgen de grote toernooien elkaar snel op, met onder meer de UK Open in Minehead en Euro Tour-weekends in België en Nederland. Dat betekent kansen op prijzengeld én belangrijke rankingpunten.
“Het worden een paar drukke weken, maar dat is juist goed,” besluit Chisnall. “Hoe meer ik speel, hoe beter mijn ritme wordt. Ik voel dat ik er dichtbij zit. Als die dubbels straks vallen zoals ik wil, dan kan het zomaar een mooie maand worden. Ik blijf werken en ik blijf geloven. De comeback is nog volop bezig.”