Dave Chisnall heeft de 'wooden spoon' in ontvangst moeten nemen na de
Hungarian Darts Trophy. 'Chizzy' was wanhopig op zoek naar een goed resultaat, omdat zijn plaats op het EK Darts op het spel staat. Een situatie waar de Engelsman allesbehalve aan gewend is. Chisnall staat immers bekend als een van de sterkste spelers op de Euro Tour, met acht toernooizeges op zijn naam – alleen Michael van Gerwen kan dat aantal overtreffen.
Toch lijkt hij momenteel gewoon niet in goede vorm te verkeren. Het jaar begon nog veelbelovend met een kwartfinaleplaats op de Belgian Darts Open, waar hij verloor van de latere winnaar Luke Littler. Daarna volgden vier opeenvolgende uitschakelingen in de derde ronde.
Sindsdien slaagde hij er niet eens meer in om de zondag te halen, ondanks het voordeel van zijn status als Top-16 speler. Zijn laatste Euro Tour-zege dateert van het vijfde evenement in Graz, Oostenrijk, waar hij Ian White versloeg voordat hij verloor van Ryan Joyce.
Zeven evenementen op rij zonder overwinning en dan kwam afgelopen weekend de kers op de taart: de 'wooden spoon' in Boedapest. Een pijnlijke 6-1 nederlaag tegen vijfvoudig wereldkampioen Raymond van Barneveld markeerde het begin van een ongelukkig scenario.
Van Barneveld verloor vervolgens met 6-2 van Gerwyn Price, die zich later om medische redenen terugtrok. Littler verloor zijn wedstrijd tegen Danny Noppert, die op zijn beurt werd verslagen door Niko Springer, de nieuwe Euro Tour-kampioen. Hiermee ontving Chisnall de informele prijs, omdat hij theoretisch als laatste eindigde in de 'competitie'.
Hoewel dit op zichzelf misschien niet bijzonder lijkt, illustreert het de moeilijke fase waarin de voormalige halve finalist van het WK Darts momenteel zit. Na een pijnlijke nederlaag in de tweede ronde tegen Ricky Evans in 'Ally Pally' waren zijn kansen op een plek in de Premier League verkeken. Hij zakte uit de top vier, werd voorbijgestreefd door Stephen Bunting, en is sindsdien verder gedaald op de ranglijst.
Uitschakelingen in de openingsrondes van de World Masters en de World Matchplay bevestigen zijn terugval, terwijl hij hard probeert zijn oude vorm terug te vinden. Momenteel bezet hij de 17e plaats op de ranglijst, nog vóór de grote toernooien van dit najaar.
De hoop van Chisnall op deelname aan het EK Darts rust nu op de resterende twee Euro Tour-evenementen in Basel en Hildesheim. Hij staat op dit moment 31e en verzekert zich van prijzengeld als hij de tweede ronde haalt, maar met meerdere geduchte concurrenten achter zich en een klein gat van slechts 1.500 pond kijkt Chisnall meer achterom dan vooruit.