“Als je vijf keer moet overgeven vóór je wedstrijd, dan is dat niet bepaald ideaal.” - Danny Noppert kende turbulente aanloop richting UK Open

PDC
zondag, 08 maart 2026 om 13:00
Danny Noppert
Voor Danny Noppert werd het een avond om niet snel te vergeten op de UK Open. De Nederlander boekte een indrukwekkende overwinning op de nummer twee van de wereld, Luke Humphries, en verzekerde zich daarmee van een plek op de finaledag van het prestigieuze toernooi in Minehead.
Na afloop van zijn 10-6 overwinning tegen Humphries in de achtste finales van de UK Open bleef Noppert nuchter, maar duidelijk tevreden over zijn prestatie. De sleutel tot zijn overwinning? Volgens de Fries lag die vooral op de dubbels. “Het voelt natuurlijk geweldig om deze wedstrijd te winnen,” zei Noppert. “Ik denk dat de dubbels vandaag cruciaal waren. Hij miste een aantal kansen en ik wist op de juiste momenten toe te slaan. Elke keer als ik de kans kreeg om een leg te pakken, was ik er.”

Eerste grote podiumzege op Humphries

Opvallend genoeg had Noppert voor deze partij nog nooit gewonnen van Humphries op een groot televisietoernooi. Dat besef had hij zelf echter niet eens. “Dat wist ik eigenlijk niet,” gaf hij eerlijk toe. “Maar het was gewoon een goede wedstrijd op een goed moment.”
Voor Noppert betekende de overwinning vooral dat hij opnieuw op de finaledag van de UK Open staat — iets waar hij zichtbaar naar uitkijkt. “De UK Open op de finaledag is altijd speciaal. Ik kijk echt uit naar morgen.”

Van ziek tot overwinning

Dat de overwinning extra bijzonder was, had alles te maken met de omstandigheden waarin Noppert eerder in het toernooi moest spelen. Slechts een dag eerder was de Nederlander namelijk behoorlijk ziek. “Het was echt een slechte dag,” vertelde hij. “Als je vijf keer moet overgeven vóór je wedstrijd, dan is dat niet bepaald ideaal.”
Toch verscheen hij gewoon aan de oche en wist hij zelfs een uitzonderlijk moment te produceren: een negendarter. Dat maakte de prestatie des te opmerkelijker. Volgens Noppert had hij tijdens die wedstrijd eigenlijk maar één doel: zo snel mogelijk winnen. “Het enige waar ik op dat moment aan dacht, was de wedstrijd zo snel mogelijk winnen,” zei hij. “Ik kon niet eens echt vieren, want dan voelde ik meteen dat ik weer moest overgeven.”
Achter het podium stond zelfs een prullenbak klaar voor noodgevallen. “Het was echt zo erg,” vertelde hij lachend achteraf.
Gelukkig voelde Noppert zich een dag later alweer een stuk beter. Zijn herstel begon voorzichtig, met een simpele test voor zijn maag. “Vanmorgen werd ik wakker en heb ik eerst een banaan gegeten om te kijken hoe mijn maag reageerde,” legde hij uit. “Dat ging goed.”
Daarna volgde een tweede stap in zijn herstelprogramma. “Vervolgens heb ik drie gekookte eieren gegeten. Niet te veel vet,” grapte hij.
Danny Noppert in actie
Danny Noppert treft in de kwartfinales Luke Littler

Opnieuw een zware loting

De beloning voor zijn overwinning op Humphries is echter allesbehalve eenvoudig. In de volgende ronde wacht namelijk de regerend wereldkampioen en nummer één van de wereld: Luke Littler. Toen Noppert hoorde wie zijn volgende tegenstander zou zijn, bleef hij opnieuw nuchter. “Zo is de UK Open nu eenmaal,” zei hij. “Je kunt hier iedereen loten.”
Volgens de Nederlander hoort dat bij de charme van het toernooi, dat bekendstaat om zijn open loting. “Ik accepteer het. Ik kijk ernaar uit om tegen hem te spelen.”
Ook tegen Littler heeft Noppert op televisie nog geen overwinning geboekt. “Ik heb hem ook nog nooit verslagen op tv,” zei hij. “Misschien morgen.”
De opmars van Littler is de afgelopen tijd indrukwekkend geweest en veel spelers zien de jonge Engelsman inmiddels als een fenomeen binnen de sport. Ook Noppert erkent dat. “Ik denk dat hij voor iedereen een beetje van een andere planeet komt,” zei hij met een glimlach.
Toch sluit hij een stunt niet uit. “Hopelijk kom ik morgen ook van een andere planeet,” grapte hij. “Als ik goed speel, kan ik hem verslaan.”

Focus ondanks ziekte

Een interessante vraag na zijn overwinning was of zijn eerdere ziekte misschien ook een onverwacht voordeel had opgeleverd. Omdat hij zich zo slecht voelde, moest Noppert zich volledig focussen op het zo snel mogelijk winnen van zijn wedstrijden.
Maar zelf ziet hij dat niet per se zo. “Het is natuurlijk nooit fijn om ziek te zijn,” zei hij. “Maar ik voel me nu een stuk beter en dat is voor mij het belangrijkste.”

Premier League Darts

Dit seizoen ontbreekt Noppert in de Premier League Darts, iets waar vooraf veel over werd gesproken. Voor sommige spelers kan dat een teleurstelling zijn, maar Noppert kijkt er ook nuchter naar. Het drukke schema van de sport maakt dat hij de tijd thuis juist extra waardeert. “Het is elke week druk,” vertelde hij. “Ik vind het ook heerlijk om thuis te zijn bij mijn familie.”
Als hij de kans krijgt om alle grote toernooien te spelen, zal hij die uiteraard grijpen. Maar de steun van zijn naasten blijft voor hem het belangrijkst. “Mijn familie staat altijd achter mij,” zei hij. “Dat is uiteindelijk het belangrijkste.”
Daarbij speelde zijn vriendin een grote rol. “Zij steunt me altijd,” besloot Noppert. “Dat betekent heel veel voor mij.”
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading