Gary Anderson ontbreekt voor tweede keer in twintig jaar op Grand Slam of Darts: Schot weigert kwalificatietoernooi
PDC
Gary Anderson ontbreekt dit jaar op de Grand Slam of Darts. De tweevoudig wereldkampioen heeft zich niet rechtstreeks weten te plaatsen voor het prestigieuze televisietoernooi en had besloten om niet deel te nemen aan het laatste kwalificatietoernooi. Daarmee mist de 55-jarige Schot pas voor de tweede keer in de geschiedenis van de Grand Slam of Darts het evenement.
Anderson was jarenlang een vaste waarde op de Grand Slam of Darts. De Schot maakte in 2007 zijn debuut tijdens de allereerste editie en ontbrak sindsdien slechts één keer. Dat gebeurde in 2022. Nu komt daar een tweede afwezigheid bij, nadat hij gedurende het seizoen onvoldoende resultaten boekte om zich rechtstreeks te kwalificeren.
De huidige nummer veertien van de wereld had vrijdag in Leicester nog een laatste poging kunnen ondernemen. In de Mattioli Arena werd het kwalificatietoernooi voor PDC Tour Card-houders afgewerkt, waar de resterende startbewijzen voor de Grand Slam of Darts werden verdeeld.
Anderson had echter besloten om daar niet aan mee te doen. De Schot heeft in het verleden al meerdere keren aangegeven dat hij vanwege zijn status en staat van dienst niet wil deelnemen aan een laatste kwalificatietoernooi wanneer hij zich niet op eigen kracht heeft geplaatst.
Twee verloren finales voor Anderson
Hoewel Anderson de Grand Slam of Darts nooit wist te winnen, heeft hij een indrukwekkende staat van dienst op het toernooi. De Schot bereikte tweemaal de finale en stond daarnaast vijf keer in de halve finales. Zijn eerste finale speelde hij in 2011 tegen Phil Taylor. 'The Power' was destijds veel te sterk en versloeg Anderson met liefst 16-4.
Zeven jaar later kreeg Anderson een nieuwe kans om de titel te veroveren. In 2018 stond hij tegenover Gerwyn Price in een finale die niet alleen vanwege het darts veel aandacht trok.

Gary Anderson ontbreekt dit jaar op de Grand Slam of Darts
De Welshman won uiteindelijk met 16-13, maar vooral de confrontaties tussen beide spelers op het podium zorgden voor opschudding. Tijdens de wedstrijd ontstonden meerdere verhitte momenten tussen Anderson en Price.
Het gedrag van 'The Iceman' bleef niet zonder gevolgen. Price kreeg aanvankelijk een boete van 21.500 pond opgelegd, destijds een recordbedrag binnen de dartssport. Na beroep werd die boete teruggebracht tot 11.500 pond.
Voor Anderson bleef het bij zijn tweede verloren Grand Slam-finale. Sindsdien slaagde hij er niet meer in om de eindstrijd van het toernooi te bereiken.
Eén miljoen pond aan prijzengeld
De Grand Slam of Darts wordt dit jaar van 14 tot en met 22 november gespeeld in het WV Active Aldersley in Wolverhampton. Het deelnemersveld bestaat uit 48 spelers, die strijden om een totale prijzenpot van één miljoen pond. De uiteindelijke winnaar ontvangt 200.000 pond, een verhoogd bedrag ten opzichte van eerdere edities.
Het deelnemersveld is samengesteld uit onder meer finalisten van televisietoernooien, winnaars van PDC ProTour-evenementen en spelers die zich via aanvullende kwalificatietoernooien plaatsten.
Lees ook
Wel deelname aan Players Championship Finals
De afwezigheid op de Grand Slam of Darts betekent niet dat Anderson deze maand helemaal niet op televisie te zien zal zijn.
De Schot heeft zich namelijk wel geplaatst voor de Players Championship Finals, die van 27 tot en met 29 november worden gehouden in het Butlin's Minehead Resort.
Voor Anderson heeft dat toernooi bovendien een praktisch voordeel. De voormalig wereldkampioen woont in het Engelse Somerset, waardoor hij tijdens het evenement in Minehead gewoon thuis kan overnachten.

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Dat vertrouwen heeft hij zelf ook maar af en toe. In dit artikel voor een deel (schoenen...) wel, maar ook een deel (anderen gooien alles tegen mij...) weer niet...167-167-16707-11-2026
- Ben nu al bang dat hij straks in de studio komt uitleggen wat anderen verkeerd doen ...Mart15207-11-2026
- Haha ... Hij heeft het wiel wéér uitgevonden. Op andere schoenen opeens presteren ... hoe verzint hij hetMart15207-11-2026
- Hoeveel is er te verdelen, ondanks dat het geen rankingtoernooi is ?captainchaos06-11-2026
- Hmmm Kuivenhoven weer 64ste op de Post WC Oom...gamberetti06-11-2026
- Ach ja zolang hijzelf erin gelooft is het prima toch 👍👍ikzelf heb d’r weinig vertrouwen in dat het nog goed komt met hem in het prof circuitDoubletrouble06-11-2026
- RvB: "Het blijft zo dat mensen opeens wedstrijden gaan winnen als ze mijn kop zien" Nee, zijn kop (innerlijk) zorgt ervoor dat hij de wedstrijden vaak bij voorbaat, of na een paar legs, al verloren heeft. En na zoveel jaar nog steeds het gevoel hebben dat anderen tegen hém alles gooien en tegen anderen gooien ze helemaal niks meer. Onzin! En dat hij nu het verhaal over zijn schoenen weer in de publiciteit gooit...Hij leert het nooit. Hoe vaak hebben we hem in het verleden al niet gehoord? Hou dat toch voor je! Ik hou mijn hart vast als hij straks een keer op blote voeten gaat oefenen en het blijkt een keer goed te vallen...Zijn schoenen verplicht bij de PDC...? 😉167-167-16706-11-2026
- Jeetje wat wordt er matig/ slecht gegooidgamberetti06-11-2026
- Tja commercieel gezien misschien wel ja......maar qua vorm echt niet....dartbuik....Jrob106-11-2026
- "De positie op die ranglijst bepaalt ook de plaatsing bij de loting." Onzingamberetti06-11-2026




