In het Duitse Hildesheim werd gisteren het eerste
Players Championship van het jaar afgewerkt. Michael van Gerwen kwam van de Nederlanders het dichtst bij de eindzege. 'Mighty Mike' verloor in de halve finales met 7-5 van de Engelsman James Wade, die vervolgens met de titel ging lopen na een 8-6 zege in de finale tegen zijn landgenoot Nathan Aspinall.
Het was voor Wade al de twaalfde
Players Championship-titel uit zijn carrière. 'The Machine' staat eerder gekend voor zijn consistentie dan voor zijn hoge gemiddeldes en dat bleek gisteren weer. Wade komt geen enkele keer voor in de top 10 van hoogste gemiddeldes op het eerste
Players Championship van het jaar, maar pakte dus wel knap de titel.
Justin Hood voert deze lijst aan. De 32-jarige Engelsman, die op het afgelopen WK Darts nog zeer verrassend de kwartfinales bereikte en uiteindelijk pas gestopt werd door Gary Anderson, was in de tweede ronde met 6-1 te sterk voor WK-finalist Gian van Veen.
'Happy Feet' haalde in die wedstrijd een gemiddelde van 108.47. Hood sneuvelde uiteindelijk een ronde later na een 6-4 nederlaag tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
Het op één na hoogste gemiddelde kwam op naam te staan van Cam Crabtree. De Engelsman versloeg in de tweede ronde zijn landgenoot Luke Woodhouse met 6-1 en liet daarbij een gemiddelde noteren van 107.68. Ook voor Crabtree was de derde ronde het eindstation na een 6-4 nederlaag tegen Beau Greaves.
De top drie wordt vervolledigd door Wesley Plaisier. De 35-jarige Nederlander was in zijn openingswedstrijd met 6-0 te sterk voor de Oostenrijker Rusty-Jake Rodriguez. Plaisier haalde in die wedstrijd een gemiddelde van 107.36. Uiteindelijk strandde hij bij de laatste 16 na een 6-2 nederlaag tegen de Duitser Gabriel Clemens.
Het
Players Championship gaat vanmiddag alweer verder met het tweede toernooi van het jaar. Dat vindt opnieuw plaats in Hildesheim.