"Het is echt een heel zwaar jaar geweest voor mij" - Robert Owen blijft ondanks tegenvallende prestaties dromen van deelname aan WK Darts

PDC
donderdag, 30 oktober 2025 om 15:30
robert owen
Rob Owen heeft in gesprek met Juicy Darts toegegeven dat hij een 'heel zwaar' seizoen heeft doorgemaakt. Toch gaat 'Stack Attack' niet bij de pakken neer zitten en stort hij zich volledig om de kans om zich alsnog te kwalificeren voor het WK Darts later in december.
De nummer 58 van de wereld haalde begin januari nog de laatste zestien in Alexandra Palace. Daarnaast kwam hij ook tot de laatste 16 op de UK Open, mede doordat hij een ronde eerder op het hoofdpodium verrassend Michael van Gerwen wist te verslaan.
Maar sindsdien is het voor de Welshman bergafwaarts gegaan. Op de ProTour bleef het succes uit: slechts twee kwartfinales – tijdens Players Championship 5 en 30 – zijn de schamele hoogtepunten van 2025 tot dusver. De Welshman staat momenteel buiten de kwalificatieplekken voor het WK, met nog maar één vloertoernooi te spelen vandaag.
"Het is een heel zwaar jaar geweest voor mij. Echt heel zwaar. Het begon eigenlijk goed, met de laatste zestien op het WK. Daar was ik erg blij mee, al was ik ook teleurgesteld. Callum Rydz klopte me met 4-3 en ik miste drie pijlen om een beslissende leg af te dwingen. Ik had verder kunnen komen, maar ik was trots op wat ik had bereikt. Bij de UK Open haalde ik opnieuw de laatste zestien en versloeg ik Michael van Gerwen op het podium. Dat was een droom die uitkwam."
Volgens Owen ligt zijn mindere reeks niet aan zijn eigen vorm, maar aan de tegenstanders die zich extra opladen tegen hem. "Ik vind dat ik dit jaar beter heb gespeeld dan vorig jaar", zegt hij. "Maar spelers spelen hun beste spel tegen mij, waarschijnlijk uit respect voor wat ik heb laten zien. Ze weten dat ik een serieuze speler ben. Ik sta nu nog buiten de WK-plekken, maar dat kan in één toernooi veranderen. Op het podium voel ik me sowieso comfortabeler dan op de vloer."
De 41-jarige darter uit Wales gelooft dat hij nog lang niet aan zijn plafond zit, al zoekt hij nog naar constante prestaties. "Ik denk dat ik goed genoeg kan zijn voor de top zestien", legt Owen uit. "Maar als mijn niveau slecht is, is het ook écht slecht. Soms gooi ik gemiddelden van laag in de tachtig, maar als ik op de top van mijn kunnen speel zit ik tussen de 108 en 117 — dat heb ik al laten zien op tv. Als ik me dit jaar weet te plaatsen voor het WK, geeft dat me rust voor volgend seizoen. Zolang ik mijn spel blijf verbeteren en ik volgend jaar weer één procent beter word, ben ik tevreden."
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading