
De enorme breedte aan kwaliteit binnen het huidige PDC-circuit werd afgelopen weekend opnieuw duidelijk tijdens de Austrian Darts Open. Met Josh Rock als winnaar van dit zesde European Tour-toernooi van 2026 staat de teller inmiddels al op liefst 25 verschillende spelers die dit seizoen minstens één ProTour-finale hebben bereikt.
Dat cijfer onderstreept hoe ongekend competitief het dartsjaar 2026 verloopt. Na twintig gespeelde ProTour-toernooien – veertien Players Championships en zes European Tour-events – is er nauwelijks sprake van dominantie door één vaste elitegroep. Vrijwel iedere week duiken nieuwe namen op in finales, terwijl gevestigde topspelers geregeld vroegtijdig stranden.
Nijman absolute primus
Toch is er één speler die zich de afgelopen maanden nadrukkelijk heeft onderscheiden van de rest: Wessel Nijman. De 25-jarige Nederlander beleeft een sensationeel seizoen en mag zich inmiddels zonder discussie dé koning van de ProTour noemen. Nijman won dit jaar al evenveel rankingtitels als de drie spelers direct achter hem op de erelijst samen. Daarmee laat de jonge Nederlander zien dat hij niet langer slechts als talent gezien moet worden, maar inmiddels daadwerkelijk behoort tot de absolute top van het professionele darts. Ook op de komende majors zal rekening met hem moeten worden gehouden.
Waar veel spelers wisselvallig presteren, slaagt Nijman er juist in om week na week een hoog niveau te halen. Vooral zijn constante scorend vermogen en volwassenheid op de beslissende momenten vallen op. Binnen de dartswereld groeit daardoor steeds meer respect voor de Nederlander, die zich razendsnel ontwikkelt tot een vaste kanshebber op grote titels.
Lees ook
Achter Nijman vinden we Gerwyn Price terug op de twee plaats. 'The Iceman' won dit jaar al zowel een toernooi op het Players Championships als een toernooi van de European Tour. Ook bereikte hij op beide circuits telkens nog eens de finale.
De top drie wordt vervolledigd door Chris Dobey, die dit jaar al twee Players Championships wist te winnen en ook nog één finale op datzelfde circuit verloor.

Kevin Doets heeft een bijzonder succesvolle week achter de rug
De week van Doets
Opvallende nieuwkomer in dit lijstje is Kevin Doets. Tot vorige week had hij nog nooit de finale bereikt op de Pro Tour, maar de 28-jarige Nederlander bracht daar verandering in met een titel op Players Championship 13 en een finaleplaats op de Austrian Darts Open.
Tegelijkertijd toont het recordaantal verschillende finalisten vooral aan hoe klein de marges tegenwoordig zijn binnen de PDC. Een mindere sessie of een paar gemiste dubbels kunnen voldoende zijn om een topfavoriet vroegtijdig uit te schakelen. Daardoor krijgen ook opkomende spelers steeds vaker kansen om door te breken.
Met nog een groot deel van het seizoen voor de boeg belooft de strijd om de ProTour-titels alleen maar spannender te worden. De vraag is inmiddels niet alleen wie de majors gaat winnen, maar vooral of iemand erin slaagt de indrukwekkende regelmaat van Wessel Nijman te doorbreken.
The Austrian Darts Open was the 20th Pro Tour tournament this year with Josh Rock becoming the 25th player to reach a final. Wessel Nijman is the undisputed Pro Tour champion having won the same number of titles as the next three players behind him combined. pic.twitter.com/vCRl5xpsur
— TheRedBit 🔴 (@TheRedBit180) May 11, 2026

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026






