"Hij zat huilend aan de telefoon en bleef zich maar verontschuldigen" - Manager Mac Elkin bleef op drugs betrapte Dom Taylor steunen
PDCDom Taylor werkt hard aan zijn terugkeer in de dartswereld nadat hij de afgelopen maanden in een zware persoonlijke strijd terechtkwam. De 28-jarige Engelse darter, bijgenaamd ‘The Tower’, is inmiddels ruim honderd dagen clean nadat hij een afkicktraject heeft afgerond naar aanleiding van zijn dopingschorsing.
Taylor kreeg begin dit jaar een schorsing van zes maanden opgelegd nadat hij tijdens het WK Darts 2026 positief testte op cocaïne en cannabis. De Darts Regulation Authority (DRA) bevestigde destijds dat de Engelsman de overtreding van de antidopingregels had toegegeven.
Nieuws sloeg in als een bom
Het nieuws sloeg in als een bom binnen de dartswereld. Taylor gold jarenlang als een van de meest talentvolle spelers van zijn generatie en leek hard op weg naar een vaste plek binnen de top van de PDC. De positieve test betekende echter een flinke terugslag voor zowel zijn carrière als zijn privéleven.
Alsof dat nog niet genoeg was, bleek het bovendien al zijn tweede overtreding binnen korte tijd. Eind 2024 had Taylor namelijk al een eerdere schorsing van één maand gekregen vanwege een andere overtreding van de antidopingregels. Volgens de geldende UK Anti-Doping-reglementen volgde daarom automatisch een zwaardere sanctie.
Nu komt er langzaam meer duidelijkheid over de moeilijke periode die Taylor achter de rug heeft. Zijn manager Mac Elkin deed in de podcast Weekly Dartscast openhartig zijn verhaal over de situatie van de Engelsman en de impact die alles heeft gehad op hun relatie. “Elk vertrouwen kreeg een enorme klap,” vertelde Elkin. “Ik was echt helemaal kapot van het nieuws. Het duurde drie of vier weken voordat ik überhaupt weer met Dom kon praten. Ik was ontzettend teleurgesteld.”
Lees ook
Serieus probleem
Volgens Elkin speelde er achter de schermen veel meer dan alleen een overtreding van de regels. De manager bevestigde dat Taylor kampte met een serieus probleem. “Dom had een probleem en daar moesten we iets aan doen,” aldus Elkin. “Na die eerste overtreding dachten we eerlijk gezegd dat alles onder controle was. Achteraf bleek dat niet zo te zijn. We hadden niet door dat hij opnieuw gebruikte.”
De manager benadrukte daarbij dat het volgens hem ging om recreatief drugsgebruik buiten de dartswereld. “Voor zover ik weet heeft hij nooit drugs gebruikt tijdens toernooien of wedstrijden. Toen hij me dat vertelde, geloofde ik hem ook direct.”
De situatie zorgde niet alleen emotioneel voor spanningen, maar had ook financiële gevolgen. Elkin had al verschillende reizen, hotels en vluchten geboekt voor het nieuwe dartsseizoen, waaronder trips naar Duitsland voor Players Championship-toernooien. “Ik had alles al geregeld,” zei Elkin. “Hotels, vluchten, noem maar op. Ik had zelfs businessclass geboekt als verrassing voor hem. En dan gebeurt dit. Dat was natuurlijk ontzettend frustrerend.”
Dom Taylor testte positief op cocaïne en cannabis
"Hij zat huilend aan de telefoon"
Toch besloot Elkin zijn speler uiteindelijk niet te laten vallen. Toen hij opnieuw contact kreeg met Taylor, zag hij vooral iemand die hulp nodig had. “Toen ik hem sprak, zat hij huilend aan de telefoon,” vertelde Elkin. “Hij bleef zich verontschuldigen. Natuurlijk was ik boos en teleurgesteld, zeker omdat het de tweede keer was. Maar uiteindelijk dacht ik: ik ga hem hier niet op afrekenen als persoon. Hij heeft een probleem en dat moeten we oplossen.”
Daarop schakelde ook de Professional Darts Players Association (spelersvakbond PDPA) zich in om Taylor te ondersteunen. Via de organisatie kwam de Engelsman terecht bij Sporting Chance, een instantie die sporters helpt bij mentale problemen en verslavingen.
Taylor verbleef uiteindelijk 28 dagen in een afkickkliniek en lijkt sindsdien grote stappen vooruit te hebben gezet. Volgens Elkin is de darter inmiddels al meer dan honderd dagen clean. “Hij drinkt niet meer, gebruikt niets meer en blijft ondertussen gewoon trainen,” aldus de manager. “Hij kijkt enorm uit naar juli, wanneer hij weer competitief mag spelen.”
Lees ook
WDF-toernooien op de planning
De eerste stappen richting een comeback lijken inmiddels al voorzichtig in kaart gebracht. Taylor zou volgens zijn manager na afloop van zijn schorsing enkele toernooien van de World Darts Federation willen spelen om ritme op te doen. Onder meer een mogelijk optreden in Gibraltar wordt genoemd.
Voor Taylor wordt het niet alleen een sportieve terugkeer, maar vooral een persoonlijke wederopbouw. Binnen de dartswereld wordt met gemengde gevoelens gekeken naar zijn situatie. Enerzijds overheerst teleurstelling vanwege de dopingovertredingen, anderzijds is er ook respect voor de openheid waarmee hij en zijn omgeving nu omgaan met zijn verslavingsproblematiek.
De komende maanden zullen uitwijzen of Taylor zijn carrière daadwerkelijk nieuw leven kan inblazen. Vast staat in ieder geval dat de Engelsman momenteel aan een veel belangrijkere overwinning werkt dan welke titel dan ook aan het dartbord.
𝗡𝗘𝗪 𝗣𝗢𝗗𝗖𝗔𝗦𝗧!
— Weekly Dartscast (@WeeklyDartscast) May 7, 2026
🆕🎯📻 Weekly Dartscast Episode 4⃣4⃣9⃣
🗣️ Special guests@TheMagpie180 @macelkin180
🗣️ Co-hosts@lalmoss20
Burton DeWitt
🎯 ProTour & Challenge Tour reviews
🏟️ Will Humphries make The O2?
🎧 Listen 👇https://t.co/6TwiFd6DSD#EnjoyTheDarts pic.twitter.com/oVgzJVMiZG

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026






