"Ik dacht: bemoei je met je eigen zaken" - Jonny Clayton blikt terug op aanvaring met Ross Montgomery na overstap van de BDO naar de PDC

PDC
woensdag, 20 augustus 2025 om 13:30
Jonny Clayton (1)
De weg die Jonny Clayton aflegde, van lokale toernooien in Wales tot een van de meest gerespecteerde namen binnen de PDC, verliep niet zonder slag of stoor. Zijn overstap van de BDO naar de PDC ging gepaard met twijfel, kritiek en verhitte discussies, maar ook met het beslissende succes op Q-School dat zijn carrière voorgoed veranderde.
Terugkijkend beseft Clayton hoe groot die stap destijds was, en hoe anders de dartswereld er vandaag uit zou zien als de PDC dertig jaar eerder had bestaan. "Het is vreemd, nietwaar? Stel je voor dat de PDC in deze vorm al drie decennia terug had bestaan. Hoeveel BDO-spelers zouden dan de overstap hebben gemaakt? Destijds was het verschil glashelder: BDO of PDC, die grens werd simpelweg niet overschreden", vertelt hij in Tops and Tales, de podcast van PDC-caller Huw Ware.
Clayton speelde in die periode wel interlands voor Wales, maar was nooit een vaste kracht binnen het BDO-circuit. "Ik speelde wat toernooien dichtbij huis, zoals de Welsh Open, een Engels evenement in Green Sands, eentje in Selsey. Maar ik volgde het BDO-circuit verder niet. Het waren vooral de lokale toernooien die we meepakten."

Waarschuwing Montgomery

Een sleutelmoment uit die tijd was zijn confrontatie met Ross Montgomery. "Ik herinner me dat Ross zich omdraaide en zei: 'Ik heb gehoord dat je Q-School gaat proberen.' Toen ik bevestigde, zei hij dat ik 'van code wisselde'. Mijn gedachte was: luister, ik heb nooit Lakeside gespeeld, nooit een WK daar gegooid – dus wat maakt het uit? Eerlijk gezegd dacht ik: bemoei je met je eigen zaken", aldus Clayton.
Ironisch genoeg maakte Montgomery jaren later zélf de overstap naar de PDC, na jarenlang de BDO trouw te hebben gezworen. Hij speelde zelfs nog mee op de World Seniors, waar hij titels pakte. Clayton kan er nu om glimlachen: "Ja, ik vond die kritiek toen niet leuk. En als je ziet dat hij later zelf de overstap maakt… sorry Ross, maar dat zijn woorden die je moet inslikken."

Doorbraak op Q-School

Ondanks de kritiek bleek de beslissing van 'The Ferret' de juiste. Op de vierde dag van Q-School brak hij definitief door. "Ik had geluk, ik pakte mijn Tour Card meteen die dag. Als ik het me goed herinner, was een halve finale genoeg voor een kaart van één jaar, maar omdat ik de dag won, kreeg ik er een van twee jaar. Vanaf dat moment heb ik nooit meer achterom gekeken."
Toch heeft Clayton zijn BDO-verleden nooit verloochend. "Ik zal de BDO nooit afvallen. Dat is de plek waar de meesten van ons begonnen zijn, en ik heb daar een geweldige tijd gehad met fantastische mensen. Maar er kwam een moment dat ik de stap móést wagen. Ik was destijds nummer één van Wales en dacht: waarom niet? Geef het een kans."
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading