"Ik ga volgend jaar misschien naar Q-School" - Bekende Engelse YouTuber en goede vriend van Luke Littler overweegt professionele darts carrière

PDC
zaterdag, 10 januari 2026 om 17:00
TL_2026WCR1_Ginge3
Nadat hij werd gekroond tot King of the Jungle en uitgroeide tot een van de grootste streamers van het Verenigd Koninkrijk, heeft de bekende YouTuber Angry Ginge gehint op een opvallende stap richting het professionele darts. De Mancunian sluit een deelname aan Q-School van 2027 niet uit.
De influencer, die geregeld bij dartsevenementen te zien is, is een vaste supporter van goede vriend Luke Littler. Zo was hij aanwezig bij het PDC WK Darts, waar hij van dichtbij meemaakte hoe het tienerfenomeen zijn tweede wereldtitel won in Alexandra Palace.
Die ervaringen hebben bij Ginge — wiens echte naam Morgan Burtwhistle is — het idee doen rijpen om zelf eens te proeven aan Q-School. Eerder liet hij al zien over een behoorlijke worp te beschikken op het podium van Ally Pally en ook op stream wist hij enkele legs te pakken tegen Littler.
"Ik ga volgend jaar misschien naar Q-School", gaf hij eerlijk toe. "Niet om te winnen, want ik weet dat ik niet ga winnen. Gewoon om te ervaren hoe het is. Hoe meer druk je voelt, hoe meer je eraan gewend raakt. Bij darts trillen je handen en alles. Het draait uiteindelijk vooral om wie de meeste branie heeft."
Het idee alleen al om een populaire streamer op het hoofdpodium te zien strijden met de wereldtop spreekt tot de verbeelding. Tegelijkertijd staat Q-School bekend als een meedogenloos toernooi, waar ook gevestigde namen vaak met lege handen vertrekken in hun jacht op een felbegeerde Tour Card voor twee jaar.
Dit jaar wisten tot nu toe onder anderen Rhys Griffin, Arno Merk, Jeffrey Sparidaans en Cristo Reyes via respectievelijk de UK- en European Q-School hun weg naar de tour te vinden.
Nu Ginge openstaat voor het verruilen van de jungle voor de oche, rijst de vraag of Littler ooit het omgekeerde zou overwegen. De tweevoudig wereldkampioen maakte daar echter korte metten mee.
"Nee, dat zou ik echt niet doen", reageerde Littler resoluut. "Ik zei ooit dat ik het voor het juiste geld zou doen, maar nu ik het heb gezien: nee. Dat kan ik gewoon niet. Geen sprake van. Drieëntwintig uur vliegen, weg van huis, dat eten… nee. Dat is niet voor mij. Vooral die eerste proeven niet, zeker niet wat Aitch moest doen. Ik zei tegen Faith: dat doe ik nooit. Geen haar op mijn hoofd."
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading