“Ik heb een spier in mijn been verrekt, ik had best wat pijn” – Andrew Gilding overwint bizarre blessure en gooit 106 gemiddeld op de Poland Darts Open
Andrew Gilding heeft op indrukwekkende wijze de tweede ronde van de Poland Darts Open bereikt. De Engelsman knokte zich in Krakau terug van een vroege 3-0 achterstand tegen Jeffrey de Graaf en trok de partij uiteindelijk met 6-3 naar zich toe. Met een gemiddelde van 106,55 liet ‘Goldfinger’ zien dat hij op het juiste moment zijn beste spel kon produceren.
Opmerkelijk genoeg kwam die sterke prestatie niet zonder fysieke problemen tot stand. Gilding verscheen aan de oche met een pijnlijke spierblessure, opgelopen vlak voor de wedstrijd. „Ik weet eigenlijk niet waar dat vandaan kwam,” zei Gilding na afloop tegen Tungsten Tales. „Vlak voordat ik een bull gooide in de oefenruimte, heb ik een spier in mijn been verrekt, dus ik had best wat pijn. Ik dacht dat het me zou beïnvloeden, maar blijkbaar niet.”
Lange tijd leek de wedstrijd een totaal andere richting op te gaan. De Graaf begon ijzersterk en zette Gilding direct onder zware druk. De Zweed opende met een 15-darter, breidde zijn voorsprong uit naar 2-0 en gooide vervolgens twee maximale scores op rij om met een 12-darter zelfs 3-0 te maken. Alles leek erop te wijzen dat Gilding op een vroege uitschakeling afstevende. Maar de Engelsman bleef rustig, vond zijn ritme en sloeg genadeloos toe zodra zijn kans zich voordeed.
Met een 108-finish kwam hij voor het eerst op het scorebord. Daarna volgde een 100-checkout voor de gelijkmaker en vanaf dat moment had hij de controle volledig overgenomen. Een 64-finish betekende een break en de voorsprong, waarna Gilding de partij professioneel afmaakte en uiteindelijk zelfs een gemiddelde van 106.55 noteerde.
Ondanks de overtuigende cijfers speelde Gilding dus niet zonder ongemak. De blessure is nog altijd voelbaar, al maakt hij zich daar voorlopig weinig zorgen over. „Het is nog een beetje gevoelig, maar als ik zo speel, hou ik het wel,” zei hij nuchter.
De Engelsman kreeg bovendien steun van het publiek in Krakau, iets wat hem zichtbaar goed deed. „Er waren een paar mensen die mijn naam riepen en scandeerden, dus ik gaf ze even een duim omhoog.”
Veel tijd om van zijn overwinning te genieten lijkt er voorlopig niet te zijn. Gilding kiest na zijn sterke optreden vooral voor rust en herstel.
„Als ik de kans krijg om het hotel uit te gaan, dan wel. Voor nu ga ik terug en slapen,” vertelde hij. En wat betreft de lokale keuken blijft hij voorlopig bij vertrouwde keuzes. „Nee, ik had gisteravond Chinees. Maar er zaten wel Chinese dumplings bij, dus dat is ongeveer Pools, toch?”
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
🩹 Andrew Gilding reveals he pulled a muscle in his leg just before he match Jeffrey de Graaf at this afternoon's European Tour in Poland!
"I'm not sure where that came from, just before I did the bull up in the practice room I pulled a muscle in my leg so I was in a bit of