Stephen Bunting heeft zich geplaatst voor de laatste zestien van het
Belgian Darts Open. 'The Bullet' versloeg in zijn openingswedstrijd
Jermaine Wattimena met 6-3 en mag het nu opnemen tegen Daryl Gurney
Bunting moest tegen Wattimena terugkomen van een 3-0 achterstand, maar won vervolgens zes legs op rij en dus ook de wedstrijd. “Het is altijd leuk om te winnen”, opent Bunting tegenover Het Nieuwsblad. “Daar draait het om. Wanneer het niet geweldig gaat, moet je iets zoeken om vertrouwen te winnen en dit was er zeker eentje. Ik blijf ondanks alles in mezelf geloven, zelfs met de stand van zaken in de Premier League. Ik speel best wel goed, maar ik haal er gewoon geen resultaten mee. Het heeft geen zin om mezelf daarin te frustreren, want ik weet hoe goed ik kan zijn.”
“Ik had het er onlangs nog met Dave Chisnall (die geweldig speelt op de vloer en EuroTours, maar vaak vroeg verliest op de majors, red.) over”, klinkt het. “Je moet eens beseffen hoe goed je bent. Ik haalde er zelfs een quote uit een film van Peter Pan bij, toen die even vergeten was wie hij was en dan na wat voedsel gegeten te hebben het weer wist. Het is iets soortgelijks. Kijk naar wat je in het verleden gedaan hebt, naar de archieven. Weet je, ik moet hier gewoon op voortbouwen. De eerste maanden van dit seizoen zijn eigenlijk al best succesvol geweest.”
Stephen 'The Bullet' Bunting
Publiekslieveling
Ook in Wieze stond het publiek weer massaal achter publiekslieveling Bunting. “Ik ga het niet snel beu worden, denk ik. Het is fenomenaal om z’n achterban te hebben. Het is ook gewoon wie ik ben, weet je. Of je me nu tegenkomt in een winkelcentrum, op een podium of ergens achter de schermen… That’s me. Nu niet dat ik met m’n armen open in een winkelcentrum ga staan, maar je begrijpt wat ik wil zeggen (lacht)."
De fans zongen luidkeels het opkomstnummer van Bunting (Titanium van David Guetta ft. Sia) mee. "Het is belangrijk dat mensen je erkennen en dat heb ik hiermee kunnen doen. Met dank aan mijn zoon, het is zijn favoriet liedje. Hij is mijn grote geheim en tegenwoordig is hij vaker op tv dan ikzelf. Maar de zin met ‘bullet proof’ en het ‘nothing to lose’, met die mentaliteit moet je elke wedstrijd aanvatten. Het pakt me altijd, die boodschap, en als je dan 0-3 achterkomt zoals vandaag, dan helpt het wel om een comeback te maken.”
Lichte pijlen
Bunting gooit met enorm lichte pijlen, amper 18 gram, in tegenstelling tot de meeste andere spelers die rond de 22-23 gram zitten. “Een paar jaar geleden gooide ik met 12 gram. Als je in zo’n grote zal speelt, waaronder op de European Tour, dan is er vaak wat meer wind. Met die superlichte darts had ik het gevoel dat ik te weinig controle had. Dat is nu een pak beter met die van 18 gram. Het voelt anders, maar ik gooi er gewoon beter door. Ook al zijn er nog nerveuze momenten, maar toch. Wat als ik pijlen zou wisselen met Ryan Searle (die met 32 gram en ervoor zelfs 36 gram gooit, red.)? Mijn arm zou eraf vallen, denk ik! Nee, niet zolang geleden hebben we eens van pijlen gewisseld bij het ingooien tijdens het WK. Ik gooide een 180 met zijn pijlen en hij moest zich bukken om mijn pijlen op te rapen, dus.”