Ontketende Luke Littler wint New Zealand Darts Masters met gemiddelde van 115 in finale

PDC
zaterdag, 16 augustus 2025 om 12:45
Luke Littler (1)
Luke Littler heeft zich overtuigend gekroond tot winnaar van de New Zealand Darts Masters. Het 18-jarige wonderkind won in de finale met 8-4 van Luke Humphries, de man die hij ook meteen opvolgt op de erelijst van dit toernooi. De regerend wereldkampioen speelde een fabuleuze finale met een gemiddelde van 115.02 met een finishpercentage van 50 procent.
Daarmee kwam er een perfect einde van zijn trip naar Down Under. Vorige week wist Littler ook al de Australian Darts Masters te winnen, en met deze titel is hij na Michael van Gerwen (2019) en Rob Cross (2023) de derde speler die de World Series-dubbel pakt bij het bezoek aan Oceanië.
Littler kan zo toch nog terugkijken op een succesvol World Series-seizoen. Bij de eerste vijf World Series-toernooien van 2025 had 'The Nuke' geen enkele finale gehaald, maar aan de laatste twee toernooien houdt hij dus twee titels over en bovendien nog een leuk extraatje van 60.000 pond aan prijzengeld.

Kwartfinales

De finaledag begon direct met een spectaculaire confrontatie tussen Stephen Bunting en Chris Dobey, die met 6-3 werd gewonnen door 'Hollywood'. Dobey noteerde een gemiddelde van 110.36, Bunting zette daar een gemiddelde van 108 tegenover, maar het leverde hem slechts drie legs op.
Dobey schoot uit de startblokken met een 10-darter en verdubbelde daarna de voorsprong met een 112 finish. In de derde leg kwam Bunting via een 11-darter op het scorebord. 'The Bullet' moest daarna echter lijdzaam toezien hoe Dobey de stand op 4-1 bracht via een 15-darter en een heerlijke 167 finish.
In de zesde leg miste Dobey één kans om er 5-1 van te maken, waarna Bunting met een 13-darter aansloot tot 2-4. Dobey vuurde een 11-darter af om weer een voorsprong van drie legs te nemen, en kreeg als antwoord van Bunting een 12-darter om zijn oren. Bunting miste in de negende leg één kans op tops om in de wedstrijd te blijven, waarna Dobey met een 13-darter de winst binnen wist te halen.
Stephen Bunting VS Chris Dobey
108 Average (3 Darts) 110.36
9 100+ Thrown 6
7 140+ Thrown 7
3 180 Thrown 3
130 Highest Checkout 167
1 Checkout 100+ 2
60 Checkout percentage 66.7
3 / 5 Checkout 6 / 9
Luke Humphries meldde zich als tweede in de halve eindstrijd. In een herhaling van de finale van vorig jaar was het Humphries die met 6-2 te sterk was voor Damon Heta, die vooral moeite had met het vinden van de dubbels.
De buitenste ring liet Heta al in de eerste leg in de steek. Heta gooide scorend een prima leg, maar miste vervolgens vijf kansen om Humphries direct te breaken. 'Cool Hand Luke' ontsnapte met een 18-darter aan een achterstand en kwam daarna op 2-0 met een 11-darter.
In leg drie waren er nog eens twee missers van Heta op de dubbel, wat Humphries de gelegenheid gaf om 3-0 te maken. Heta deed in de vierde leg wat terug met een rebreak, maar moest daarna zowel de vijfde als zesde leg afstaan. De Australiër wierp 48 uit om de achterstand nog te verkleinen naar 2-5, voordat Humphries de winst over de streep trok met een 11-darter.
Gerwyn Price trok daarna in een heerlijk gevecht aan het langste eind tegen Josh Rock, die vooral zal balen dat hij de opgebouwde voorsprong aan het begin van de partij niet kon verzilveren. Price begon immers niet goed aan de partij, en Rock tekende met een 13-darter direct aan voor een break.
Het raken van de dubbel 4 bracht hem daarna op 2-0, en even later werd het 3-1 na een 16-darter in leg vier. Vanuit het niets gooide Price een 180-score in de vijfde leg en dat was eigenlijk het beginpunt van de comeback van Price. 'The Iceman' wierp 86 uit en trok de stand daarna gelijk met een 11-darter.
Rock miste één kans op de bull om de voorsprong terug te nemen, en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. Via triple 19 en tweemaal tops gooide Price 137 uit, en de Welshman verdubbelde de marge met een 79 check-out in de achtste leg. Rock kwam echter terug tot 5-5 en mocht in de leg-decider vanaf 101 aanleggen voor de winst. De Noord-Ier miste zijn matchdart op dubbel 12, waarna Price de zege alsnog binnen wist te halen via dubbel 10.
Gerwyn Price VS Josh Rock
94.49 Average (3 Darts) 96.07
9 100+ Thrown 10
7 140+ Thrown 8
2 180 Thrown 7
137 Highest Checkout 54
1 Checkout 100+ 0
50 Checkout percentage 29.4
6 / 12 Checkout 5 / 17
Luke Littler maakte de line-up voor de halve eindstrijd compleet. 'The Nuke' rekende af met Mike de Decker, twee spelers die vorige week nog tegenover elkaar stonden in de finale van de Australian Darts Masters. Toen ging de winst met 8-4 naar Littler, en ook nu won de 18-jarige Engelsman met een verschil van vier legs.
De tienersensatie kwam aan het begin van de partij nog wel op een break achterstand, na een mooie 88 finish van De Decker. Littler zette daarna echter flink de turbo aan. Met een 11-darter en twee 12-darters boog hij de achterstand om in een 3-1 voorsprong, waarbij hij in de derde leg ook nog eens een 170 finish wist te gooien.
Daarna liet Littler echter zes kansen liggen om op 4-1 te komen, waarna De Decker via dubbel 2 aansloot tot 3-2. Door 65 en 70 uit te gooien kwam Littler daarna op 5-2, waarna de regerend wereldkampioen de partij met een 18-darter afmaakte.

Halve finales

Luke Humphries was daarna de eerste speler die zich verzekerde van een plek in de finale. Met een 7-4 overwinning op Chris Dobey liet de nummer één van de wereld bovendien eindelijk weer eens een goede wedstrijd zien.
De 30-jarige Engelsman schoot met een 11-darter uit de startblokken, en de oud-wereldkampioen hield daarna met een 14-darter zijn eigen leg. Dobey miste in de derde leg twee kansen op legwinst, en zag Humphries daarna de dubbel 20 raken voor een 3-0 voorsprong. Leg vier ging alsnog naar Dobey, voordat Humphries met een 11-darter en een 91 finish met een 5-1 voorsprong de pauze in kon gaan.
Na de onderbreking was Humphries wat slordiger, waardoor Dobey na onder meer een heerlijke 150 finish terug wist te komen tot 6-4. Daarna vond Humphries het welletjes. Hij begon de elfde leg met 180 en 140, en bemachtigde met een 14-darter zijn plek in de finale.
Chris Dobey VS Luke Humphries
98.64 Average (3 Darts) 102.43
8 100+ Thrown 10
8 140+ Thrown 8
3 180 Thrown 7
150 Highest Checkout 91
1 Checkout 100+ 0
36.4 Checkout percentage 50
4 / 11 Checkout 7 / 14
In de tweede halve finale maakte Luke Littler gehakt van Gerwyn Price, om voor de tweede opeenvolgende week de finale van een World Series-toernooi te halen. 'The Nuke' liet zijn Welshe rivaal met 7-2 volstrekt kansloos. Littler kwam tot een gemiddelde van 108.81 en een finishpercentage van 53.8 procent.
Littler gaf in de eerste leg direct zijn visitekaartje af door te openen met een 11-darter. Een 14-darter bracht de voorsprong op 2-0, voordat Price via een 13-darter er vandoor ging met de derde leg. Beide mannen hielden daarna overtuigend hun eigen leg, waarna Littler er met een 16-darter voor zorgde dat hij met een 4-2 voorsprong de onderbreking in ging.
Na de pauze moest Price wederom een break incasseren. 'The Iceman' opende de zevende leg met een 180-score, maar zag de leg met een 12-darter naar Littler gaan. De Engelsman kwam daarna met een 16-darter op 6-2, voordat hij de strijd met een 11-darter wist te beslissen.

Finale

In de finale nam Luke Littler al snel de touwtjes in handen. Hij brak Luke Humphries in de openingsleg met een 13-darter en verdubbelde de voorsprong met een 14-darter. In de derde leg volgde al de tweede break in het voordeel van Littler, na een nieuwe 14-darter.
Littler miste in de vierde leg twee kansen om de voorsprong uit te breiden naar 4-0, waarna Humphries via dubbel 16 zijn eerste leg wist te pakken. Littler miste in de vijfde leg nog eens drie dubbels, waardoor Humphries kon aanklampen tot 2-3. Littler behield echter het voordeel door zijn eigen leg te houden met een 83 finish, waardoor hij 4-2 voor stond bij het ingaan van de pauze.
Humphries miste in de zevende leg één kans op de bullseye om terug te komen tot 3-4. Littler strafte deze misser af met een 13-darter en begon daarna met zevende perfecte pijlen aan de achtste leg. Een negendarter kwam er niet, maar een 11-darter bracht hem wel op 6-2. Humphries reageerde met een 13-darter, maar moest toezien hoe Littler met nog een 11-darter op één leg van de overwinning kwam. In de elfde leg wist Humphries zelf ook een 11-darter te gooien, maar dat bleek zijn laatste wapenfeit te zijn geweest. Met nog maar eens een 11-darter trok Littler de overwinning over de streep. Onderaan de balans staan bovendien prachtige cijfers van Littler. Een gemiddelde van 115.02, zeven 180-scores en een finishpercentage van 50 procent.
Luke Humphries VS Luke Littler
102.31 Average (3 Darts) 115.02
14 100+ Thrown 12
9 140+ Thrown 13
3 180 Thrown 7
44 Highest Checkout 83
0 Checkout 100+ 0
44.4 Checkout percentage 50
4 / 9 Checkout 8 / 16
Claps 1bezoekers 1
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading