"Louis van Gaal als coach, zonder enige twijfel en Johan Cruijff moet er ook sowieso bij" - Wessel Nijman kiest zijn favoriete Nederlandse spelers allertijden
PDC
Wessel Nijman mag dan vooral bekendstaan om zijn prestaties op de dartbaan, ook buiten de oche heeft de Nederlander een duidelijke voorkeur voor topsport. Wanneer hem wordt gevraagd zijn ideale Nederlandse vijfmanselftal samen te stellen, twijfelt hij nauwelijks. De darter kiest voor een selectie vol iconen uit de rijke voetbalgeschiedenis van Nederland, met een mix van verdedigende zekerheid, creativiteit en scorend vermogen.
Voor de positie onder de lat is de keuze snel gemaakt. "In het doel zou ik Edwin van der Sar zetten", zegt Nijman resoluut. De voormalig international, die jarenlang uitkwam voor Ajax, Juventus en Manchester United, wordt algemeen beschouwd als een van de beste keepers die Nederland ooit heeft voortgebracht. Met zijn rust, ervaring en imposante uitstraling vormt Van der Sar volgens Nijman de perfecte sluitpost.
Ook in de verdediging hoeft de darter, die dit jaar al acht PDC-rankingtitels won, niet lang na te denken. "Als verdediger kies ik voor Jaap Stam." De robuuste oud-verdediger stond bekend om zijn compromisloze speelstijl en groeide uit tot een van de meest gevreesde mandekkers van zijn generatie. Met Stam achterin is de defensie volgens Nijman in goede handen.
"Johan Cruijff moet er natuurlijk ook in"
Uiteraard mag ook de grootste Nederlandse voetballegende niet ontbreken. "Johan Cruijff moet er natuurlijk ook in", zegt Nijman. De drievoudig winnaar van de Gouden Bal veranderde met zijn visie en techniek niet alleen het Nederlandse voetbal, maar drukte wereldwijd zijn stempel op de sport. Zijn naam in een droomelftal is voor velen vanzelfsprekend, en ook voor Nijman is dat niet anders.
Lees ook
"Van Basten en Gullit"
Voor de laatste twee plekken kiest de darter opnieuw voor spelers die hun sporen ruimschoots hebben verdiend. "Marco van Basten en Ruud Gullit", somt hij op. Met Van Basten haalt hij een van de meest klinische afmakers uit de voetbalgeschiedenis in huis, terwijl Gullit met zijn veelzijdigheid, leiderschap en technische kwaliteiten het elftal compleet maakt. Samen vormden zij eind jaren tachtig een belangrijk onderdeel van de gouden generatie die Nederland de Europese titel bezorgde.
Ook over de coach bestaat geen enkele twijfel. "Louis van Gaal, honderd procent", zegt Nijman met een brede glimlach. Vervolgens sluit hij zijn keuze op ludieke wijze af door de bekende supportersleus te zingen: "Louis van Gaal's Red Army!"

Wessel Nijman won dit jaar al acht PDC-rankingtitels
Met Van der Sar, Stam, Cruijff, Van Basten en Gullit kiest Nijman voor een elftal dat bestaat uit spelers die ieder op hun eigen manier geschiedenis hebben geschreven. Opvallend is dat hij geen enkele actieve voetballer opneemt in zijn selectie. In plaats daarvan vertrouwt hij volledig op bewezen wereldtoppers die hun status al lang en breed hebben verdiend.
Zijn keuzes laten zien dat de darter niet alleen oog heeft voor individuele klasse, maar ook veel waarde hecht aan leiderschap, mentaliteit en spelers die op de grootste momenten het verschil konden maken. Met Louis van Gaal als eindverantwoordelijke is het droomteam van Nijman compleet.

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026





