Luke Littler krijgt de laatste weken geregeld te maken met boegeroep vanuit het publiek tijdens Premier League-avonden. Tot onbegrip van voormalig profdarter en analist Chris Mason, die vindt dat de tienersensatie juist respect verdient voor zijn prestaties.
De nummer één van de wereld, pas negentien jaar oud, staat momenteel vijfde in het klassement na één overwinning in de eerste twee speelronden. Donderdagavond in Glasgow pakt Littler in ieder geval alvast zijn tweede punt van de competitie, want door ziekte bij Michael van Gerwen is 'The Nuke' rechtstreeks toegelaten tot de halve eindstrijd.
Mason stoort zich zichtbaar aan het gedrag van delen van het publiek. Volgens hem is het uitfluiten van een dominante speler een bekend fenomeen, maar daarom nog niet terecht. „Het is een typisch Britse mentaliteit, we houden niet van winnaars,” zegt Mason. „Het verbaast me niet dat hij in Newcastle werd uitgefloten, want dat is eerder gebeurd.”
Hij wijst erop dat Littler ook buiten Groot-Brittannië al met vijandige reacties te maken kreeg. „Ik werkte in Duitsland en daar kreeg hij ook een hoop kritiek. Hij heeft nu eigenlijk gezegd dat hij er alleen nog speelt als het echt moet.” Volgens Mason is dat extra opvallend gezien de grote rol van Duitse fans binnen de dartswereld. „Zo’n dertig procent van de tickets voor het WK wordt verkocht aan Duitsers. Dat maakt het wel interessant.”
De oud-prof ziet dat het fenomeen van fluitconcerten steeds vaker voorkomt in de sport. Hij noemt onder meer Gerwyn Price als voorbeeld van een speler die regelmatig mikpunt was van negatieve reacties. „De cultuur van boegeroep is de dartswereld binnengeslopen. Kijk maar naar wat Gezzy allemaal naar zijn hoofd kreeg.”
Voor spelers kan dat serieuze gevolgen hebben tijdens een wedstrijd, zeker wanneer het niet alleen om lawaai, maar ook om gerichte verstoringen gaat. „Als het gewoon een muur van geluid is, kun je daar wel in spelen. Maar als er gefloten wordt of andere geluiden tussendoor komen, wordt het lastig. Je wordt je er heel bewust van. Als je gooit, wacht je er bijna op omdat je weet dat het komt.”
Mason zegt het gedrag van fans simpelweg niet te begrijpen. „Ik snap het niet en ik vind het niet leuk. Waarom boe je de beste speler ter wereld uit? Laat hem en de andere spelers gewoon doen waar ze goed in zijn en op hun best spelen.”
Dat succes ook weerstand oproept, ziet ook Luke Humphries. Volgens de voormalige wereldkampioen is het een bekend patroon wanneer een speler langdurig domineert.
Hij maakte zelf vergelijkbare situaties mee toen hij bovenaan de wereldranglijst stond. Volgens Humphries raken sommige fans simpelweg gewend aan het winnen van één speler en verlangen ze naar verandering. Het uitfluiten is volgens hem soms een manier om een dominante speler uit zijn ritme te halen.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
It was Luke Littler's night last year in Glasgow... 🏆
Who do you think will take the crown this year at the OVO Hydro?
🏆 Premier League Darts
🗓️ Thursday, 19 Feb
📍 Night Three - Glasgow
⏰ 1900 GMT