Naar inhoud springen

Maik Kuivenhoven redt Nederlandse eer en pakt ticket voor de Grand Slam of Darts: Van Barneveld, Noppert en Van Duijvenbode grijpen mis

PDC
Maik Kuivenhoven (1)
Maik Kuivenhoven heeft als enige Nederlander een ticket veilig weten te stellen voor de Grand Slam of Darts 2026. Tijdens het laatste kwalificatietoernooi voor het majortoernooi kwamen een hoop Nederlanders en Belgen in actie, maar bekende namen als Dirk van Duijvenbode, Danny Noppert, Raymond van Barneveld en Mike De Decker trokken allemaal aan het kortste eind. Andere topspelers, zoals Stephen Bunting, Joe Cullen en Niko Springer, wisten wél een startbewijs te bemachtigen.

Kuivenhoven zorgt voor enige Nederlandse succesje

Kuivenhoven begon zijn kwalificatietoernooi met een wedstrijd tegen Ian White bij de laatste 80. Hoewel de Engelsman een beter gemiddelde noteerde, was het de Nederlander die met 5-3 won. Daardoor trof hij in de volgende ronde de Schot David Sharp. Ook hier ging het gelijk op, maar was het wederom Kuivenhoven die met 5-3 wist te winnen. In de beslissende wedstrijd stond hij vervolgens tegenover een landgenoot, namelijk Chris Landman. Met een gemiddelde van 95 bleek hij te sterk voor 'The Countryman', waarmee hij zijn deelname veiligstelde.
Ook Stephen Bunting, die als hoogst geklasseerde speler op de wereldranglijst die nog niet verzekerd was van deelname aan het kwalificatietoernooi begon, wist zijn favorietenrol waar te maken. 'The Bullet' verkeerde in topvorm en begon met een 5-0 overwinning op Arno Merk, waarbij hij een gemiddelde van 101.55 noteerde. Een ronde later deed hij er nog een schepje bovenop door Callan Rydz met een gemiddelde van bijna 108 met 5-3 aan de kant te schuiven. Ook in zijn beslissende wedstrijd kwam hij weer boven de 100 gemiddeld uit, waardoor hij Jimmy van Schie met 5-2 versloeg om een blamage te voorkomen.
Verder wisten andere bekende namen zoals Niko Springer, Ricky Evans en Joe Cullen ook een ticket te bemachtigen. Springer versloeg achtereenvolgens Justin Hood, Alexander Merkx, Niall Culleton en Stefaan Henderyck, Evans was te sterk voor Thomas Lovely, William O'Connor en Cristo Reyes, terwijl Cullen overwinningen boekte op Stephen Burton, Ritchie Greg en Michael Smith. Verder gingen de overige tickets naar Bradley Brooks, Alan Soutar, Rusty-Jake Rodriguez, Carl Sneyd en Tom Sykes.

Veel grote namen vroeg onderuit

Waar er succes was voor de hierboven genoemde spelers, waren er ook een aantal bekende namen die teleurstelden. Zo gingen Danny Noppert, Dirk van Duijvenbode en Damon Heta, de nummers 2, 3 en 4 van de plaatsingslijst, allemaal direct onderuit in hun openingswedstrijd. Noppert verloor met 5-2 van Keane Barry, Van Duijvenbode ging in een beslissende leg met 5-4 onderuit tegen Adam Leek en Heta werd met 5-3 verslagen door Rusty-Jake Rodriguez. Ook Daryl Gurney verloor zijn openingswedstrijd met 5-4 van Carl Sneyd.
Raymond van Barneveld, die eerder deze week nog deelname aan het WK Darts veilig wist te stellen, wist zijn eerste potje nog wel te winnen, maar ging vervolgens ook onderuit. Hij verloor zijn tweede wedstrijd van de dag met 5-3 van Andy Boulton.
Claps 2bezoekers 2
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading