Chris Dobey heeft zijn tweede rankingtitel van 2025 beet. 'Hollywood' versloeg in een spannende en hoogstaande finale van het zeventiende
Players Championship de Nederlander
Dirk van Duijvenbode met 8-7.
Dobey kwam al snel op een 7-3 voorsprong, maar moest vervolgens toekijken hoe gemiste matchdarts hem zuur opbraken. Van Duijvenbode rechtte de rug en kwam nog terug tot 7-7. Een beslissende leg moest er dus aan te pas komen om de winnaar te bepalen. In die beslissende leg hield Dobey zijn zenuwen het best onder controle en zo was het uiteindelijk toch 'Hollywood' die de titel pakte.
"Dirk was scorend zo enorm goed", opent Dobey. "Als hij dat niveau haalt, is hij één van de beste spelers ter wereld. Gelukkig kon ik het in de beslissende leg alsnog afmaken, ik heb immers in het verleden al een aantal keer zo'n grote voorsprong nog weggegeven en dat wou ik zeker niet opnieuw doen."
Dirk van Duijvenbode moest met het kleinste verschil het onderspit delven tegen Chris Dobey
Heta
"Ik was eigenlijk al tevreden dat ik in de finale niet tegen Damon Heta (die in de halve finales met 7-6 verloor van Van Duijvenbode) moest spelen", lacht Dobey. "Ik slaag er immers maar niet in om van hem te winnen."
Dit is al de zevende Players Championship-titel uit zijn carrière voor Dobey. "Daar ben ik heel trots op, het is immers niet makkelijk om een toernooi te winnen. Er loopt tegenwoordig zoveel kwaliteit rond op de Pro Tour. Iedereen spreekt de hele tijd over de 'Lukes', maar er zijn zoveel goede spelers."
Majors
Met het eerste deel van het jaar bijna achter de rug, blikt Dobey ook al vooral naar wat nog komt. "Ik wil opklimmen op de wereldranglijst en vooral mijn vorm van tijdens de vloertoernooien ook op tv-toernooien tonen. Als ik daarin slaag, dan kan ik zeker opnieuw majors gaan winnen (Dobey won in 2023 de Masters, voorlopig de enige major uit zijn carrière)."