Michael van Gerwen is ten koste van
Bradley Brooks doorgedrongen tot de laatste zestien op de
Winmau World Masters in Milton Keynes. 'Mighty Mike' had aan vier sets voldoende om Brooks opzij te schuiven.
Anders dan we gewend zijn, verscheen Van Gerwen vrijdagavond in een zwart tenue op het podium in de Arena MK. Hij had een jubileumshirt aan, omdat hij deze maand een vijfjarige samenwerking viert met zijn sponsor Winmau.
Het was een degelijke wedstrijd van de drievoudig wereldkampioen, die een gemiddelde had van 95.87 en een finishpercentage van 37 procent. Van Gerwen opende sterk met een 12-darter, maar had daarna aan een 20-darter voldoende om de eerste set met 2-0 binnen te hengelen.
Daarna startte de Nederlander ook goed aan de tweede set, want met een 11-darter kwam Van Gerwen op 1-0. Brooks liet zich daarna echter ook goed zien met een 15-darter, en wist Van Gerwen vervolgens zelfs te breaken om voor 1-1 in sets aan te tekenen.
Brooks kon echter niet doordrukken en gaf aan het begin van de derde set meteen zijn eigen leg af. Hij was niet in vijf beurten uit, en zag Van Gerwen met een 68 finish met een break forceren. Een 106 finish bracht Van Gerwen vervolgens op een voorsprong van 2-1 in sets.
Van Gerwen begon daarna niet goed aan de vierde set, maar Brooks kon in zes beurten geen breakkans creëren. Van Gerwen hield zijn eigen leg met een 21-darter en zorgde daarna voor een 3-1 eindstand met een 13-darter.
De volgende tegenstander van Van Gerwen komt uit België. Dimitri van den Bergh pakte in een clash tussen voormalig majo-winnaars de winst tegen Gary Anderson. De Schot won de eerste set met 2-0, maar won daarna geen leg meer. Van den Bergh won zes legs op rij en trok de winst met 3-1 naar zich toe.