Het was overigens een hoogstaande wedstrijd van beide heren, zowel Aspinall en Gilding lieten immers een 100+ gemiddelde noteren. Toch liet Aspinall zijn tegenstander kansloos. "Dit was een heel goede prestatie, eentje die ik echt nodig had voor het vertrouwen", opent Aspinall.
"Op training haal ik regelmatig dit niveau, maar op het podium kwam het er de laatste tijd niet uit. Dit was sowieso mijn beste en ook meest comfortabele prestatie op het podium in de afgelopen drie jaar. Andrew speelde nochtans ook heel goed, misschien net daar was ik zo gefocust."
"Ook het publiek was weer geweldig. Het blijf elke keer opnieuw genieten hoe ze mijn opkomstnummer meezingen en ook hoe ze me tijdens heel de wedstrijd blijven steunen. Als ik eens een minder moment heb, dan helpen zij me er steeds weer bovenop."
Sinds dit jaar steken de Masters in een nieuw jasje. Het toernooi heet nu Winmau World Masters en er wordt ook volgens een format van twee winnende legs per set gespeeld. "Het is fantastisch voor het publiek, maar brutaal voor de spelers", aldus Aspinall.
"Een beetje zoals de World Grand Prix, de kansen kunnen heel snel keren. Maar het heeft wel iets."
Menzies
Bij de laatste zestien neemt Aspinall het op tegen Cameron Menzies. "Ik ken 'Cammy' al lang en het is een fantastische kerel, ik heb veel respect voor hem. Maar ik ben hier deze week en bij uitbreiding de rest van het jaar met een missie. ik wil absoluut het ongelijk bewijzen van de twijfelaars die mijn selectie voor de Premier League Darts in vraag stelden."