Luke Littler heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de
New Zealand Darts Masters, het zevende en meteen ook laatste toernooi van de
World Series of Darts 2025. Littler blijft zo op koers voor een twee op twee in het Oceanische tweeluik, nadat hij vorige week ook al de Australian Darts Masters wist te winnen. Toch was er ook minder goed nieuws voor 'The Nuke', die een indrukwekkende reeks ten einde zag komen.
Littler heeft tijdens de New Zealand Darts Masters immers een opmerkelijke statistiek zien sneuvelen. De wereldkampioen kwam in de laatste 16 in actie tegen de Nieuw-Zeelander Mark Cleaver, en hoewel hij met 6-4 wist te winnen, viel er tóch een bijzondere reeks in duigen.
Volgens het Poolse medium Łączy Nas Dart slaagde de 18-jarige Engelsman er voor het eerst in maar liefst 222 partijen niet in om een maximale score van 180 te produceren.
Luke Littler won vorige week de Australian Darts Masters
In kwartfinales tegen Mike De Decker
Littler noteerde desondanks een degelijk gemiddelde van 95,6. Hij gooide veertien keer 100+ en acht keer 140+, maar de triple 20 leverde ditmaal geen maximale op. Ook bij de finishes kwam Littler niet tot zijn gebruikelijke niveau: zes van zijn dertien pogingen gingen raak, met een hoogste finish van 80.
Na een vroege 3-1 voorsprong kreeg Littler het nog even lastig toen Cleaver op 4-4 terugkwam, maar uiteindelijk trok hij de partij naar zich toe. In de kwartfinale wacht de Belg Mike De Decker.
Bij de New Zealand Darts Masters ligt een prijzenpot van 100.000 pond klaar, meer dan het dubbele van voorgaande edities. De winnaar strijkt 30.000 pond op, waar dat voorheen 20.000 pond was.
De New Zealand Darts Masters is bovendien het laatste toernooi van de World Series of Darts 2025. Van 12 tot en met 14 september vindt in Amsterdam wel nog de World Series of Darts Finals plaats. Littler won dat toernooi vorig jaar door in de finale Michael Smith met 11-4 te verslaan.