Opvallend nieuws rond Beau Greaves zorgt voor verbazing bij Vincent van der Voort: "Waar houdt het dan op?"

PDC
zaterdag, 15 augustus 2026 om 8:00
Beau Greaves (1)
Beau Greaves blijft vriend en vijand verbazen met haar prestaties op het dartspodium. De 22-jarige Engelse heeft er in 2026 al een bijzonder druk jaar opzitten en combineert haar wedstrijden met talloze demonstraties en optredens. Toch lijkt niets haar voorlopig van de wijs te brengen. Greaves blijft goede resultaten neerzetten en schreef onlangs bovendien geschiedenis door als eerste vrouw een proftitel bij de PDC te winnen.
De prestaties van Greaves worden dan ook nauwlettend gevolgd. Niet alleen vanwege haar resultaten, maar ook vanwege de manier waarop ze haar carrière benadert. In de podcast Darts Draait Door bespreekt Vincent van der Voort de opvallende ontwikkeling van de jonge Engelse en haar bijzonder volle agenda.
Volgens de voormalig profdarter is het vooral indrukwekkend dat Greaves - die dit jaar als eerste vrouw ooit een Players Championship wist te winnen - ondanks alle verplichtingen haar niveau weet vast te houden. Naast haar wedstrijden wordt ze voortdurend gevraagd voor demonstraties en andere evenementen.
"Ze gaf zelf onlangs ook aan dat ze maar vol gepland wordt met demo's en ze blijft het ook maar doen. Laatst ook nog met de Formule 1, was ze er ook bij", vertelt Van der Voort.

Ogen verzekerd voor miljoen

Alsof haar prestaties en drukke agenda nog niet opvallend genoeg zijn, kwam er onlangs nog een opmerkelijk bericht naar buiten over Greaves. De Engelse zou haar ogen hebben laten verzekeren voor maar liefst één miljoen euro. Een beslissing die bij Van der Voort direct voor de nodige verbazing zorgt.
"Wie? Beau Greaves heeft haar ogen laten verzekeren? Voor een miljoen... dan betaal je wel een aardige premie", reageert hij met een lach.
Het verzekeren van lichaamsdelen is overigens niet volledig onbekend in de professionele dartswereld. Ook Van der Voort heeft tijdens zijn eigen carrière ooit onderzocht of hij zich kon verzekeren tegen problemen met zijn arm. Uiteindelijk bleek dat financieel nauwelijks interessant.
"Ik heb zelf ooit laten uitzoeken of ik mijn arm of lijf kon verzekeren toen ik met die blessures zat, maar dat is echt niet te betalen", legt hij uit.
Vincent van der Voort gooit een pijltje in zijn eigen dartshop
Vincent van der Voort was zelf ook jarenlang actief als profdarter
Voor professionele darters kan een blessure aan een arm, hand of ander belangrijk lichaamsdeel grote gevolgen hebben. De carrière is immers volledig afhankelijk van het vermogen om de pijlen op een constante manier te kunnen gooien. Toch bleek een dergelijke verzekering voor Van der Voort geen aantrekkelijke optie.
"Ik dacht toen: ik kan mijn arm wel verzekeren, maar dan krijg ik een jichtaanval van drie jaar en kan ik nog steeds niet darten."
Volgens Van der Voort speelt daarbij ook de financiële situatie van een darter een belangrijke rol. Een verzekering afsluiten voor een enorm bedrag klinkt aantrekkelijk, maar daar staat een flinke premie tegenover. "Daarvoor verdiende ik toen te weinig om het te verzekeren", blikt hij terug.

"Waar houdt het dan op?"

Van der Voort begrijpt dat Greaves haar belangrijkste instrumenten wil beschermen nu haar carrière steeds grotere vormen aanneemt. Toch vraagt hij zich af of het verzekeren van haar ogen voor één miljoen euro niet wat ver gaat.
"Het blijft de vraag wat je ervoor terugkrijgt. Ze is nu 22, een miljoen gaat ook op, hè. Ik vind het goed als mensen erover nadenken, maar ik vind ogen zo'n gek idee."
Daarmee komt volgens Van der Voort meteen een interessante vraag op tafel. Want als een darter zijn ogen kan verzekeren, waarom dan niet de arm, het been of andere lichaamsdelen die essentieel zijn om op topniveau te presteren? "Waar houdt het dan op?", vraagt hij zich af.
De oud-darter ziet namelijk meerdere lichaamsdelen die van groot belang zijn voor een professionele darter. Zonder een arm wordt het bijvoorbeeld lastig om überhaupt een pijl te gooien. Ook de benen spelen volgens hem een belangrijke rol bij de stabiliteit en houding aan de oche.
"Zonder je arm lukt het ook niet. Ik heb ook het idee dat je rechterbeen belangrijk is. En je hart ook... als die ermee stopt is het lastig darten", grapt Van der Voort.
Hoewel Van der Voort de nodige humor gebruikt, laat het verhaal vooral zien hoe snel de status van Greaves is veranderd. De Engelse geldt al langer als een van de grootste talenten in het damesdarts, maar heeft inmiddels ook bewezen dat ze zich op het hoogste niveau van de PDC kan meten met de gevestigde namen.
Met haar historische proftitel heeft Greaves bovendien een nieuwe grens doorbroken. De komende jaren zal moeten blijken hoe ver haar ambities reiken. Eén ding is zeker: met haar prestaties, enorme werklust en opvallende keuzes blijft de jonge Engelse voorlopig een van de meest besproken speelsters in de dartswereld.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading