Prijzengeld World Matchplay 2026: hoeveel kunnen Littler, Humphries, Van Gerwen en andere topdarters verdienen in Blackpool?

PDC
maandag, 06 juli 2026 om 18:00
Luke Humphries, Luke Littler & Michael van Gerwen
Blackpool vormt van zaterdag 18 juli tot en met zondag 26 juli opnieuw het decor van één van de meest prestigieuze toernooien op de dartskalender. In de iconische Winter Gardens strijden de 32 beste spelers om de titel op de World Matchplay 2026, de felbegeerde Phil Taylor Trophy en een recordbedrag aan prijzengeld.
De World Matchplay wordt al jarenlang beschouwd als één van de absolute hoogtepunten van het seizoen. Vanwege de status, de unieke sfeer en het hoge niveau wordt het evenement door liefhebbers vaak omschreven als het 'zomer-WK'.
Ook dit jaar staat er weer veel op het spel, want de totale prijzenpot is verhoogd naar liefst 1.000.000 pond. Daarmee is het prijzengeld met 25 procent gestegen ten opzichte van de vorige editie.
Het deelnemersveld bestaat uit 32 darters. Zestien spelers plaatsen zich via de wereldranglijst, terwijl de overige zestien tickets worden verdeeld op basis van de ProTour Order of Merit. Daarmee krijgen ook spelers buiten de mondiale top zestien de kans om zich via een sterk vloerseizoen alsnog te kwalificeren voor het toernooi in Blackpool.

Iedere overwinning levert fors meer prijzengeld op

Geen enkele speler vertrekt met lege handen uit Blackpool. Alleen al deelname aan het hoofdtoernooi levert iedere darter minimaal 12.500 pond op. Wie zijn openingswedstrijd wint en de laatste zestien bereikt, ziet dat bedrag stijgen naar 22.500 pond.
Vanaf de kwartfinales lopen de bedragen snel op. Een plaats bij de laatste acht is goed voor 35.000 pond, terwijl de halvefinalisten verzekerd zijn van een cheque van 65.000 pond.
Ook de verliezend finalist hoeft niet te klagen. Die ontvangt 125.000 pond, terwijl de uiteindelijke winnaar met liefst 225.000 pond naar huis gaat. Naast het prijzengeld mag de kampioen bovendien de prestigieuze Phil Taylor Trophy omhoog houden.
Luke Littler houdt de Phil Taylor Trophy vast
Luke Littler is de titelverdediger op de World Matchplay dit jaar

Phil Taylor Trophy

De winnaar ontvangt traditiegetrouw de Phil Taylor Trophy, vernoemd naar de meest succesvolle speler die het toernooi ooit heeft gekend. Taylor schreef de World Matchplay maar liefst zestien keer op zijn naam en domineerde jarenlang het evenement.
Zijn laatste kunststukje volgde in 2017, toen hij tijdens zijn afscheidstournee opnieuw de titel veroverde en zijn indrukwekkende carrière in Blackpool van een passend slotstuk voorzag.
Ondanks de rijke historie van het toernooi is het slechts weinig spelers gelukt om de World Matchplay meer dan één keer te winnen. Naast de zestien eindzeges van Phil Taylor slaagde alleen Michael van Gerwen erin de titel drie keer te veroveren. Rod Harrington is de enige andere meervoudig winnaar, met twee eindzeges.
De overige kampioenen schreven het toernooi ieder één keer op hun naam. Op de erelijst prijken verder James Wade, Gary Anderson, Peter Wright, Dimitri Van den Bergh, Larry Butler, Peter Evison, Colin Lloyd, Rob Cross, Nathan Aspinall en Luke Humphries.
De titelverdediger is Luke Littler. De Engelse sensatie schreef de World Matchplay in 2025 voor het eerst op zijn naam door James Wade in de finale met 18-13 te verslaan.

Verdeling prijzengeld op World Matchplay 2026

ResultaatPrijzengeld
Winnaar£225.000
Runner-up£125.000
Halve finale£65.000
Kwartfinale£35.000
Tweede ronde£22.500
Eerste ronde£12.500
Totaal£1.000.000
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading