Michael Smith speelt donderdagavond naar eigen zeggen tegen de beste darter van het moment, wanneer hij het in Sheffield opneemt tegen Jonny Clayton tijdens de veertiende speelweek van de Premier League Darts.
Met nog drie speelweken voor de boeg heeft Smith een achterstand van acht punten op de vierde plek van Peter Wright, wat aan het einde van de rit een ticket voor de play-offs zou opleveren. Bullyboy heeft donderdagavond dus een resultaat nodig in Sheffield.
Clayton en Smith kwamen elkaar al driemaal tegen in deze Premier League en telkens ging de winst naar de Welshman. Smith steekt echter in een geweldige vorm, getuige zijn twee Players Championship-titels van deze week. De Engelsman is echter onder de indruk geraakt van Clayton.
''Hij is in een geweldige vorm. Zelfs in slechte wedstrijden kan Jonny nog 104-105 gemiddeld gooien. Dat is vergelijkbaar met Phil Taylor in diens beste dagen. Toen gooide Taylor in slechte wedstrijden ook nog honderd gemiddeld en dat doet Clayton ook op dit moment'', zegt Bullyboy in gesprek met de PDC.
De tweevoudig WK-finalist weet wat hem te doen staat tegen Clayton. ''Ik moet gewoon die dubbels raken. Scorend kan ik met iedereen mee. Ik denk dat mijn scoringskracht één van de beste is ter wereld, maar het moet op de finishes gebeuren. Ik kan het mij niet veroorloven om Jonny kansen te geven.''
Smith wijst op een wedstrijd van twee weken terug. ''Toen had ik hem bijna. Ik stond 4-2 voor en mis één pijl voor een 160 finish. Dat had mij de overwinning bezorgd, dan had ik 5-2 voorgestaan. Maar vervolgens kwam Jonny met een onnavolgbare versnelling. Dat is hoe snel een wedstrijd kan veranderen. Ik had één pijl voor een 160 finish en vijf minuten later geeft hij mij een hand.''
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Who will be our night winner in Sheffield tonight?
Big opportunity for Joe Cullen to put some pressure on the Play-Offs, with Michael Smith also looking to capitalise on his recent form.