"Speciaal voor hem hebben we de regels aangepast" - Eerste dartscoach van Luke Littler zag hoe hij al snel te goed werd voor de jeugdcategorieën

PDC
zaterdag, 08 maart 2025 om 9:55
luke littler 2
Luke Littler blijft maar geschiedenis schrijven. Nadat hij begin dit jaar al de jongste wereldkampioen darts ooit werd, veroverde de pas eind januari 18 geworden Engelsman zopas ook het UK Open. In de finale in Butlins Minehead was hij met 11-2 te sterk voor James Wade.
Al op heel jonge leeftijd kwam het ongelooflijke talent van Littler naar boven. "Samen met zijn broer kwam hij op zijn negende naar mijn dartsacademie", zegt Karl Holden, Littlers eerst dartscoach, tegenover BBC Sport.
"Na amper drie maanden zat hij al in de groep met spelers jonger dan 21, zo goed was hij. Op dat moment speelde hij ook al grote toernooien bij de jeugd. We hebben de regels zelfs speciaal voor hem moeten aanpassen, zodat hij op zijn twaalfde al podiumwedstrijden mocht spelen. Normaal was dat alleen voor spelers vanaf 14 jaar. We probeerden hem nadien te pushen om zo vaak mogelijk tegen volwassenen te spelen, hij was gewoon te goed voor de jeugdcategorieën."
Luke Littler won afgelopen weekend het UK Open
Luke Littler won afgelopen weekend het UK Open
Speciaal
Ook Jonathan Liew, journalist bij de Britse krant The Guardian raakte al snel onder indruk van Littler. "Hij toonde op heel jonge leeftijd al enorm veel vertrouwen, hij had duidelijk de capaciteiten om een topspeler te worden."
"Bovendien deed hij altijd graag de dingen wat anders. Zo probeerde hij checkouts die niemand anders deed, dat zie je nu zelfs nog soms in zijn wedstrijden. Het is gewoon een ontzettende attractieve speler om naar te kijken."
Claps 0bezoekers 0

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties