Vrijdagmiddag wordt het startsein gegeven aan de European Darts Matchplay. Tijdens de eerste sessie van dit Euro Tour-toernooi in Trier komen twee Nederlanders in actie.
In de derde partij van de middag strijden Gian van Veen en Christian Kist tegen elkaar voor een plek bij de laatste 32. Voor de winnaar van het Nederlandse duel wacht een ontmoeting met Damon Heta.
De middagsessie gaat van start met een partij tussen Ryan Joyce en Ted Evetts, alvorens Daniel Klose voor eigen publiek aantreedt tegen Vitezslav Sedlak. Voormalig Euro Tour-finalist Martin Lukeman kruist de degens met Graham Hall.
Brendan Dolan, die nog volop in de race is voor de laatste World Matchplay-plekken, legt aan tegen Connor Scutt. Andrew Gilding treft Darryl Pilgrim, en Mickey Mansell staat tegenover Matt Campbell. De laatste wedstrijd van de middag gaat tussen Stephen Burton en Callan Rydz.
Waar kan ik de European Darts Matchplay live zien?
Dit jaar worden de Euro Tour-toernooien voor het eerst uitgezonden door Viaplay. De middagsessies starten om 13:00 uur, terwijl de avondsessies om 19:00 uur van start gaan.
Verder is de European Darts Matchplay voor Nederlandse en Belgische dartsfans te zien via PDC TV. Om toegang te krijgen tot deze livestream is een abonnement nodig.
Tijdens elk Euro Tour-toernooi wordt er 175.000 pond aan prijzengeld verdeeld. Alle kwalificatiespelers zijn zeker van 1250 pond, terwijl de top-16 van de plaatsingslijst op de European Darts Matchplay sowieso 2500 pond ontvangen. Deze zestien spelers moeten echter wel hun eerste partij in de tweede ronde winnen om het prijzengeld ook daadwerkelijk voor de wereldranglijst en andere rankingen te laten meetellen.
Per overwinning loopt het verdiende prijzengeld op. Zo krijgen de finalisten al minimaal 12.000 pond. De winnaar van het toernooi gaat naar huis met de hoofdprijs van 30.000 pond.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
The draw for the 2023 Interwetten European Darts Matchplay (ET10) has been made...
It's set to be a decisive weekend of action, as the race for World Matchplay qualification concludes in Trier!
👉 bit.ly/2023ET10Draw