Mitchell Lawrie heeft zijn status als een van de grootste talenten in het jeugddarts verder onderstreept. De pas 15-jarige Schot veroverde zaterdag de
JDC World Championship-titel in Alexandra Palace, door in de finale overtuigend af te rekenen met Kaya Baysal. Het duel werd afgewerkt voorafgaand aan het middagprogramma van het WK Darts en bood het publiek een blik op de toekomst van de sport.
Voor Lawrie betekende het alweer zijn tweede grote jeugdprijs in minder dan een maand tijd. Eerder kroonde hij zich al tot WDF-jeugdwereldkampioen, waarmee zijn razendsnelle ontwikkeling nog maar eens werd bevestigd.
De eindstrijd in Londen bracht twee namen samen die al langer gelden als uitzonderlijke talenten. Zowel Lawrie als Baysal heeft op jonge leeftijd al prijzen gewonnen op het seniorencircuit van de WDF en wordt gezien als een speler met serieuze toekomstperspectieven. Dat beeld werd recent nog versterkt doordat Baysal zich aansloot bij The Sportsman Management Company van Mac Elkin, hetzelfde managementbureau dat meerdere topspelers begeleidt.
Op het grote podium van Alexandra Palace liet Lawrie echter geen twijfel bestaan over zijn vorm. Met een gemiddelde van 84,50 en twee finishes boven de honderd punten trok hij de finale met 5-2 naar zich toe. Baysal bood regelmatig goed weerstand, maar kon het tempo en de scorendracht van de Schot niet structureel pareren.
De JDC World Championship-finale was het sluitstuk van een lang seizoen op de JDC Tour, waarin beide finalisten zich via consistente prestaties hadden geplaatst. Zowel Lawrie als Baysal boekte gedurende het jaar zes zeges op weg naar het eindtoernooi.
Lawrie maakte daarbij het verschil met zijn constante niveau. Over het hele JDC World Championship noteerde hij een toernooigemiddelde van 92,24, cijfers die uitzonderlijk zijn voor een speler van zijn leeftijd en die zijn titel extra gewicht geven.
Met zijn zege treedt Lawrie toe tot een lijst met illustere voorgangers. Luke Littler won de JDC World Championship in 2022 en 2023 en zette die prestaties later om in zijn wereldwijde doorbraak op het PDC WK. Zijn toernooizege in 2023, met een gemiddelde van 102,62, wordt nog altijd gezien als een kantelpunt in het jeugddarts.
Eerdere winnaars waren onder meer Rusty-Jake Rodriguez, Jurjen van der Velde, Keane Barry en Bradly Roes. Vorig jaar ging de titel naar Lex Paeshuyse, die Daniel Stephenson versloeg en toen al werd bestempeld als een potentiële sensatie voor de toekomst.