"Uiteraard wil ik ooit de nummer één van de wereld worden" - Danny Noppert aast op grote titel

PDC
zondag, 20 juli 2025 om 9:00
Danny Noppert 1
Danny Noppert is zijn World Matchplay-campagne van 2025 uitstekend begonnen met een overtuigende 10-2 zege op debutant Cameron Menzies. Op de openingsavond van het toernooi in de Winter Gardens in Blackpool gaf de Nederlander zijn opponent geen enkele kans en plaatste hij zich met overtuiging voor de tweede ronde.
De halve finalist van 2022 schoot uit de startblokken en nam een riante 7-0 voorsprong, mede dankzij het afstraffen van een reeks fouten van Menzies – waaronder een pijnlijke bust op 178 in leg vier. Ondanks de eenzijdige partij bleef Noppert gefocust. "Ik denk dat mijn prestatie stabiel was, net als de afgelopen weken. Ik ben tevreden over hoe ik heb gespeeld," liet hij na afloop weten aan Dartsnieuws.com.

Sterke vorm en veel vertrouwen

Noppert begon het toernooi met een goed gevoel, mede dankzij sterke optredens op de European Tour, waarin hij regelmatig rond de 100 gemiddeld speelde. Die vorm zette hij moeiteloos door in Blackpool. "De laatste weken speelde ik stabiel rond de 100 gemiddeld. Dat is het niveau waar je wilt zitten. Vandaag was het misschien iets makkelijker dan ik had verwacht, maar je moet het nog steeds doen."
Ondanks de zwakke tegenstand van Menzies liet Noppert zich niet uit het veld slaan of inzakken. "Ik denk altijd: geef nooit op. Of je nu 8-0, 10-0 of 9-0 voorstaat – je tegenstander kan nog steeds een gevaarlijke speler zijn. Het spel is pas klaar als de laatste dubbel erin zit."

Ambitie: terug naar de top

Noppert, die momenteel net binnen de top 16 van de wereld staat, kijkt met ambitie vooruit. "Ik ben ooit nummer zeven van de wereld geweest. Dat kwam na het winnen van de UK Open drie jaar geleden. Ik weet dat ik toernooien als deze moet winnen om weer op dat niveau te komen. Maar ik ben blij met hoe ik nu speel. Ik voel me goed, ik heb fijne mensen om me heen."
Op de vraag of het tijd is voor een nieuwe grote titel, was hij resoluut: "Als ik stappen wil maken, moet ik natuurlijk weer een major winnen. Anders blijf je hangen rond de top 16. Dat is prima, maar ik wil méér."
Danny Noppert aast op een nieuwe majortitel
Danny Noppert aast op een nieuwe majortitel

Rust en geluk als fundament

Toch is er geen sprake van frustratie bij de Fries. "Nee, helemaal niet. Ik ben blij met wat ik doe. Ik ben nu zeven jaar prof, mijn familie is gelukkig en ik ben dat ook. Dat is het belangrijkste."
Hoewel hij zichzelf niet meteen als toekomstig wereldkampioen profileert, is de ambitie nog springlevend. "Natuurlijk wil ik ooit de nummer één van de wereld worden. Dat is een doel. Maar ik hoef het niet hardop te roepen. Ik werk er elke dag aan."

Van Gerwen vs. Van Barneveld: “Ik denk dat Michael wint”

Naast zijn eigen optreden keek Noppert ook vooruit naar de kraker tussen Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld, een duel tussen twee Nederlandse grootheden. "Ik weet het niet. Raymond zit niet in zijn beste vorm, en Michael heeft ook wat problemen. Maar ik denk dat Michael uiteindelijk zal winnen."
Danny Noppert blikte ook al vooruit op de Nederlandse clash tussen Raymond van Barneveld en Michael van Gerwen
Danny Noppert blikte ook al vooruit op de Nederlandse clash tussen Raymond van Barneveld en Michael van Gerwen

Gevaar schuilt in gemak

Terugkijkend op zijn wedstrijd tegen Menzies, bleef Noppert kritisch: "Zelfs als je 5-0 of 8-0 voor staat, moet je scherp blijven. Iedereen kan een paar legs op rij pakken. Je moet gefocust blijven tot het einde."
Hij roemde ook de unieke sfeer in de Winter Gardens: "Het is een mooie zaal, echt speciaal. Klein maar breed. Als je een 180 gooit, voel je de energie van het publiek."

Geen jeugdige droom, maar volwassen waardering

Opmerkelijk genoeg groeide Noppert niet op met grote dromen over roem in Blackpool. "Nee, ik keek alleen naar het WK – als Raymond won of Phil Taylor domineerde. Ik kende het toernooi eigenlijk niet echt. Maar nu ik hier speel, voel ik hoe bijzonder het is. De beste 32 spelers ter wereld staan hier."

Premier League Darts? “Vroeger misschien, nu niet meer”

Hoewel Noppert regelmatig genoemd wordt als een kandidaat voor de Premier League Darts of World Series of Darts, lijkt die ambitie voor hem zelf niet meer topprioriteit. "Vroeger had ik die droom wel. Nu? Niet echt meer. Ik laat het gewoon op me afkomen."
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading