Jarenlang was Michael van Gerwen de darter waarover het meest werd geschreven of gezegd, maar die rol ligt nu bij tienersensatie Luke Littler, die begin januari in de finale van het WK Darts stond.
Littler verloor echter in de finale van Luke Humphries. Ondanks diens status als wereldkampioen staat Humphries maar weinig in de schijnwerpers, zo oordeelt ook Van Gerwen.
''Ik vind het eigenlijk een beetje schandalig naar Luke Humphries toe", zegt Van Gerwen tegen VTM 2 over de vele aandacht die Littler krijgt. ''Die jongen is de wereldkampioen, heeft vorig jaar alle grote majors gewonnen en niemand spreekt over hem. Diep van binnen doet dat hem pijn'', stelt de drievoudig wereldkampioen.
Van Gerwen vindt dat de aandacht voor de 17-jarige Littler wel wat minder mag worden. ''Hij is fantastisch, maar iedereen zet er zo veel druk op. Laat hem eerst eens rijpen. Hij heeft het goed gedaan, maar dat is pas twee maanden, ik doe het al achttien jaar. Natuurlijk heeft hij alles om een heel grote te worden, maar laat hem even met rust, joh. Qualifiers, Euro Tours, Pro Tours, een vriendinnetje, daar moet hij allemaal mee leren leven. Laat hem zijn neus maar stoten en fouten maken, daar leert hij het meest van'', aldus Van Gerwen.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.