In Wolverhampton vindt deze week de
Grand Slam of Darts 2025 plaats. De eerste vier dagen van het toernooi wordt traditioneel de groepsfase afgewerkt. Afgelopen weekend werden de eerste twee groepswedstrijden afgewerkt, maandagavond valt de beslissing in poules A, B, C en D.
De
Grand Slam of Darts is niet vergelijkbaar met de andere majors, zo vindt er eerst een groepsfase plaats. In totaal zijn er acht groepen van vier spelers, waar na drie gespeelde wedstrijden de twee beste spelers uit de groep doorgaan naar de knock-outfase. Luke Littler begint aan het toernooi als titelverdediger, nadat hij vorig jaar in de finale met 16-3 won van Martin Lukeman.
Speelschema Grand Slam of Darts 2025
| Datum & tijd | Speler 1 | | Speler 2 |
| 10/11 20:15 | James Wade | v | Ricky Evans |
| 10/11 20:45 | Chris Dobey | v | Martin Lukeman |
| 10/11 21:15 | Stephen Bunting | v | Luke Woodhouse |
| 10/11 21:45 | Martin Schindler | v | Alexis Toylo |
| 10/11 22:15 | Damon Heta | v | Jurjen van der Velde |
| 10/11 22:45 | Gerwyn Price | v | Stefan Bellmont |
| 10/11 23:15 | Michael Smith | v | Alex Spellman |
| 10/11 23:45 | Luke Humphries | v | Nathan Aspinall |
Langs Nederlandse zijde komt
Jurjen van der Velde opnieuw in actie. De 22-jarige finalist van het vorige jeugd-WK treft
Damon Heta in een rechtstreeks duel dat zal beslissen of kwalificatie voor de volgende ronde. Verder is het ook uitkijken wie zich zal plaatsen in de 'groep des doods' met Luke Humphries, Michael Smith en Nathan Aspinall.
James Wade vs Ricky Evans (Groep D)
De avond in Wolverhampton wordt afgetrapt met het duel tussen James Wade en Ricky Evans. Voor Wade staat er niets meer op het spel. Na nederlagen tegen Stefan Bellmont en Gerwyn Price zijn de kwalificatiekansen verkeken voor de 42-jarige Engelsman.
Evans daarentegen is na twee opeenvolgende zeges al zeker van een plaats in de achtste finales. 'Rapid' kan dus vrijuit spelen en dat zou gezien zijn huidige vorm wel eens vuurwerk kunnen geven. Wade en Evans troffen elkaar voor het laatst in de zomer van vorig jaar, toen Wade op het vijftiende Players Championship met 6-5 aan het langste eind trok.
Chris Dobey vs Martin Lukeman (Groep B)
Ook in deze wedstrijd staat er nog weinig op het spel. Chris Dobey is met twee zeges uit twee wedstrijden al zeker van een plaats in de achtste finales. Martin Lukeman daarentegen - toch de finalist van vorig jaar - is na nul uit twee al uitgeschakeld.
Dobey en Lukeman speelden drie keer eerder tegen elkaar. Hun laatste ontmoeting was begin dit jaar op Players Championship 5, toen Lukeman met 6-4 wist te winnen.
Stephen Bunting vs Luke Woodhouse (Groep C)
Stephen Bunting won dit jaar al toernooien op de World Series of Darts, het Players Championship en de European Tour. Alleen op de majors wou het nog niet echt vlotten voor 'The Bullet'. Hij had zijn vizier dan ook gericht op een sterke prestatie bij de Grand Slam of Darts, maar na twee opeenvolgende nederlagen kan Bunting zich niet meer plaatsen voor de volgende ronde.
Zijn laatste groepswedstrijd tegen Luke Woodhouse is dus enkel nog voor de eer. Hoe anders is het voor Woodhouse, die na twee opeenvolgende zeges al zeker is van kwalificatie voor de knockout-fase. 'Woody' kent sowieso een heel stabiel jaar en bevestigt eigenlijk al het goede dat we de voorbije maanden van hem zagen. Bunting en Woodhouse speelden dit jaar al tweemaal tegen elkaar, telkens ging de zege naar Bunting.
Martin Schindler vs Alexis Toylo (Groep C)
Vervolgens is het de beurt aan Martin Schindler en Alexis Toylo, die in een rechtstreeks duel zullen uitmaken wie samen met Luke Woodhouse doorstoot naar de volgende ronde. Schindler verloor zijn openingsduel van Woodhouse, maar won vervolgens van Bunting en hield zo zijn kansen gaaf.
Toylo daarentegen opende met een zege tegen Bunting en verloor vervolgens van Woodhouse. De Filipijn neemt bijzonder veel tijd tussen zijn worpen en het is dan ook de vraag hoe Schindler daarmee zal omgaan. In principe heeft de Duitser ervaring genoeg en is hij ook de betere speler, maar makkelijk zal het vermoedelijk niet worden. Het is overigens pas de eerste keer dat beide heren tegen elkaar spelen.
Damon Heta vs Jurjen van der Velde (Groep B)
Damon Heta en Jurjen van der Velde vechten in een rechtstreeks duel uit wie samen met Chris Dobey doorgaat naar de volgende ronde. Heta won zijn eerste wedstrijd, maar verloor kansloos zijn tweede. Voor Van der Velde was de situatie omgekeerd, hij verloor kansloos zijn eerste wedstrijd en zegevierde vervolgens tegen Martin Lukeman.
Heta en Van der Velde speelden overigens nog nooit eerder tegen elkaar. De 38-jarige Australiër beschikt dan wel over de meeste ervaring, om de majors heeft hij vaak toch veel meer moeite om sterk te presteren dan op de vloertoernooien. Afwachten dus of Van der Velde hier voor een verrassing kan zorgen door als niet-Tour Card-houder door te stoten naar de konckout-fase.
Player Details: Jurjen van der Velde
| Total Earnings: |
£72,401 |
| Order of Merit: |
127 |
| 9 Darters: |
1 |
| Tour Card Years: |
2 |
| Highest Average: |
109.98 |
| Highest TV Average: |
96.69 |
Gerwyn Price vs Stefan Bellmont (Groep D)
Vervolgens is het de beurt aan Gerwyn Price en Stefan Bellmont, die in een rechtstreeks duel uitvechten wie samen met Ricky Evans doorstoot naar de knockout-fase. Price herpakte zich knap tegen Wade, nadat hij zijn openingswedstrijd verrassend verloor van Evans. De 40-jarige Welshman is sowieso bezig aan een goed jaar, met onder meer diverse titels op het Players Championship. Alleen die majortitel ontbreekt nog voor 'The Iceman', die dit toernooi al driemaal wist te winnen.
Bellmont debuteert dit jaar op de Grand Slam of Darts en na een zege in zijn openingswedstrijd tegen Wade, ging hij bijzonder nipt met 5-4 onderuit tegen Evans. Het is dan ook afwachten hoe de relatief onervaren Zwitser zal omgaan met de stress van een beslissende wedstrijd. Price en Bellmont speelden één keer eerder tegen elkaar, op het vierde Players Championship dit jaar won Bellmont met 6-4
Player Details: Gerwyn Price
| Total Earnings: |
£4,672,750 |
| Order of Merit: |
9 |
| 9 Darters: |
8 |
| Tour Card Years: |
11 |
| Highest Average: |
117.88 |
| Highest TV Average: |
117.88 |
Michael Smith vs Alex Spellman (Groep A)
In de voorlaatste wedstrijd neemt Michael Smith het op tegen Alex Spellman. Beide spelers hebben nog kans om zich te plaatsen voor de volgende ronde, al moet er voor Spellman al veel gebeuren wil dat realiteit worden. De Amerikaan heeft sowieso een ruime zege nodig om nog enige kans te maken.
Smith daarentegen heeft aan een overwinning sowieso genoeg, als Humphries van Aspinall wint. Anders wordt het rekenen geblazen en zou ook Smith baat kunnen hebben bij een ruime zege. Beide heren speelden nooit eerder tegen elkaar, maar gezien zijn status begint Smith toch als duidelijke favoriet aan deze wedstrijd.
Player Details: Michael Smith
| Total Earnings: |
£4,239,798 |
| Order of Merit: |
24 |
| 9 Darters: |
9 |
| Tour Card Years: |
14 |
| Highest Average: |
132.61 |
| Highest TV Average: |
113.62 |
Luke Humphries vs Nathan Aspinall (Groep A)
Deze partij belooft vuurwerk: Luke Humphries tegen Nathan Aspinall is een affiche dat je ook in een finale zou kunnen tegenkomen. Humphries, de huidige nummer één van de wereld, straalt rust en zelfvertrouwen uit. Op deze Grand Slam of Darts won hij zijn eerste twee wedstrijden, toch is hij nog niet helemaal zeker van kwalificatie voor de volgende ronde. Met een zege tegen Aspinall is hij sowieso groepswinnaar.
Voor Aspinall daarentegen is de situatie heel wat gecompliceerder. Een overwinning tegen Humphries zou zijn kansen aanzienlijk vergroten, maar zelfs dan is het kijken naar wat Michael Smith tegen Alex Spellman doet. Hun laatste twee onderlinge wedstrijden werden telkens gewonnen door Humphries, slaagt Aspinall erin om die negatieve tendens te breken?
Player Details: Luke Humphries
| Total Earnings: |
£3,326,663 |
| Order of Merit: |
1 |
| 9 Darters: |
6 |
| Tour Card Years: |
7 |
| Highest Average: |
119.15 |
| Highest TV Average: |
118.43 |