Peter Wright heeft zich op de openingsavond van het WK Darts verzekerd van een plek in de derde ronde. De regerend wereldkampioen zette Steve West met 3-1 in sets aan de kant.
Zoals de traditie inmiddels voorschrijft komt de titelverdediger op de openingsavond in actie. Dat betekende dat West tweemaal in actie moest komen. De Engelsman versloeg Amit Gilitwala in de openingswedstrijd van het WK Darts, waarna een duel met Wright wachtte.
West begon echter dramatisch aan de partij. Wright gooide een uitstekende eerste set en kon met matig spel ook de tweede set met 3-0 naar zich toetrekken.
Het niveau ging bij beide spelers omhoog in de derde set. Die set ging naar West, die onder meer finishes vanaf 72 en 67 noteerde. Hij mocht ook beginnen aan de vierde set, maar het initiatief verschoof naar Wright, die 101 en 71 uitgooide.
In de vierde leg van set vier mocht Snakebite gooien voor de wedstrijd. De Schot had al snel een ruime voorsprong opgebouwd, maar had nog wel wat moeite om de wedstrijd daadwerkelijk uit te gooien. Dat lukte uiteindelijk met zijn zesde matchdart, waardoor Wright na de Kerst terug mag keren.
Steve West (90.37) 3-0 (80.48) Amit Gilitwala (R1, 3-0, 3-1, 3-0) Steve Beaton (84.14) 0-3 (89.16) Diogo Portela (R1, 1-3, 1-3, 1-3) Jeff Smith (85.44) 3-1 (88.11) Keane Barry (R1, 3-1, 3-2, 2-3, 3-2) Peter Wright (92.60) 3-1 (88.82) Steve West (R2, (3-0, 3-0, 1-3, 3-1))
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
WRIGHT WINT
Peter Wright begint zijn jacht op titelprolongatie met een zege op Steve West! De Engelsman krabbelde nog even terug, maar uiteindelijk blijkt de regerend wereldkampioen te sterk.
#rtl7darts#darts