Kevin Luke en Gemma Hayter imponeren op openingsdag WDF World Masters, bekende namen direct uitgeschakeld
WDFDe eerste speeldag van de WDF World Masters 2026 in Las Vegas heeft direct voor een aantal opvallende ontwikkelingen gezorgd. Kevin Luke en Gemma Hayter maakten tijdens de groepsfase de meeste indruk met de hoogste gemiddelden van het toernooi, terwijl meerdere bekende namen verrassend al strandden voordat de knock-outfase überhaupt was begonnen.
In het Rio Hotel & Casino werden dinsdag de poulewedstrijden afgewerkt. Daarmee werd niet alleen bepaald wie zich plaatste voor de laatste 64 bij de heren en de laatste 32 bij de dames, maar kwamen ook de eerste serieuze kanshebbers voor de wereldtitel nadrukkelijk in beeld.
Kevin Luke noteert hoogste gemiddelde van het toernooi
Bij de heren was het de Amerikaan Kevin Luke die de toon zette. Over zijn vier groepswedstrijden noteerde hij een gemiddelde van 90,98, het hoogste van alle deelnemers in het volwassenentoernooi.
Daarmee bleef hij onder anderen Boris Krcmar (90,56) en Ryan O'Connor (90,06) voor op de ranglijst van hoogste gemiddelden. De cijfers, gepubliceerd door de WDF, bevestigden Luke als de meest scorende speler van de volledige groepsfase.
Opvallend genoeg was dat niet voldoende om ook als groepswinnaar door te gaan.
Luke won drie van zijn vier wedstrijden, maar moest in zijn poule zijn meerdere erkennen in de ongeslagen Ryan O'Connor. Dankzij vier overwinningen en een beter legsaldo eindigde de Ier bovenaan de groep, waardoor Luke genoegen moest nemen met de tweede plaats.
In de eerste knock-outronde wacht nu een ontmoeting met de Canadees Shane Sakchekapo. Ook hij bleef in de groepsfase ongeslagen en won al zijn vier wedstrijden met een gemiddelde van 82,47. De winnaar van dat duel treft vervolgens Stefan Schroder of Roemer Mooijman.
Lees ook
Ook Krcmar, Edgar, Raman en Mitchell overtuigen
Naast Luke plaatsten meerdere gevestigde namen zich zonder nederlaag voor de knock-outfase. Krcmar won al zijn drie groepswedstrijden en opent het afvalschema tegen Mick Nixon.
Ook Matthew Edgar bleef foutloos. De Engelsman won vier wedstrijden op rij en noteerde daarbij een gemiddelde van 88,62. Brian Raman sloot de groepsfase af met een gemiddelde van 87,52, terwijl Haupai Puha uitkwam op 87,47.
Voormalig Lakeside-kampioen Scott Mitchell maakte eveneens een sterke indruk. Hij bleef ongeslagen met vier overwinningen en een gemiddelde van 87,45. In de laatste 64 wacht hem direct een interessante ontmoeting met regerend Dutch Open-kampioen Paul Krohne.

Boris Krcmar was één van de bekende namen die de knock-outfase wist te halen
Hayter kent foutloze groepsfase
Bij de dames maakte Gemma Hayter misschien nog wel meer indruk dan Luke. De Engelse won al haar vier groepswedstrijden zonder ook maar één leg af te staan. Daarmee sloot zij de groepsfase af met een perfecte 16-0 in legs en noteerde zij bovendien het hoogste gemiddelde van het damestoernooi: 78,33.
De regerend WDF-wereldkampioene Deta Hedman kwam met 74,05 nog het dichtst in de buurt. Hedman won drie van haar vier wedstrijden. Eve Watson bleef eveneens ongeslagen en won al haar vijf groepswedstrijden met een gemiddelde van 73,30.
Ook Rhian O'Sullivan kende een uitstekende openingsdag. Zij won vier wedstrijden, stond slechts één leg af en noteerde een gemiddelde van 72,83.
Mogelijke kraker wacht in achtste finales
Hayter begint de knock-outfase tegen Noelle Comyn. Wanneer zij die wedstrijd wint, lonkt mogelijk een ontmoeting in de laatste zestien met Deta Hedman. De regerend wereldkampioene moet daarvoor zelf eerst afrekenen met de Japanse Mayu Shimizu, die eveneens ongeslagen haar groep wist te winnen.
Ook titelverdedigster Lorraine Hyde plaatste zich voor de knock-outfase. Zij eindigde als tweede in haar poule achter Leanne Topper en neemt het in de laatste 32 op tegen Ami Komiyama, terwijl zij haar titel verdedigt.
Lees ook
Bekende namen stranden al in de groepsfase
Niet voor iedereen verliep de eerste dag succesvol. Voormalig PDC-rankingtitelwinnaar Keegan Brown wist slechts twee van zijn vier groepswedstrijden te winnen. Dat bleek onvoldoende om zich te plaatsen voor de knock-outfase. Brown eindigde als derde achter Jaymie Hilton-Jones en Luitsen Elzinga.
Ook Ron Meulenkamp zag zijn toernooi al na de groepsfase eindigen. De Nederlander moest Deniz Baudis en Michael Flynn voor zich dulden en kwam daardoor niet verder.
Hetzelfde gold voor Norman Madhoo, die eveneens twee van zijn vier wedstrijden won, maar desondanks werd uitgeschakeld. Misschien wel de grootste pechvogel van de dag was Tokuyo Takayama. De Japanner noteerde met 84,15 het dertiende hoogste gemiddelde van alle deelnemers, maar strandde toch in de groepsfase. In zijn poule eindigden namelijk drie spelers met een identiek 2-2 record, waardoor Takayama op basis van de tiebreak-regels buiten de boot viel.
Knock-outfase begint
Na de groepsfase wordt het deelnemersveld snel uitgedund. Bij de heren gaan de laatste 64 spelers op woensdag strijden om een plek in de halve finales, terwijl het damestoernooi van 32 speelsters wordt teruggebracht naar de laatste vier.
De overgebleven halvefinalisten keren vervolgens zaterdag terug om te strijden om de WDF World Masters-titels, de hoofdprijzen van 12.000 dollar bij de heren en 6.000 dollar bij de dames én automatische plaatsing voor het WDF World Championship 2026.

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026 - Nee je hebt helemaal gelijk smith . Mijn excuses.
Peter01-11-2026







