Michael van Gerwen kon donderdagavond weinig anders dan erkennen dat Danny Noppert simpelweg de betere was. De drievoudig wereldkampioen verloor met 10-6 in een volledig Nederlands onderonsje op de Grand Slam of Darts in Wolverhampton, waar Noppert met koelbloedige precisie de partij naar zich toe trok.
Van Gerwen begon sterk met een 170-finish, maar zag zijn landgenoot direct met een identieke uitgooi reageren. In de daaropvolgende legs nam Noppert afstand met series van hoge finishes, waaronder 101, 69 en 74. De Fries bouwde zijn voorsprong gestaag uit en besliste het duel uiteindelijk met dubbel 20.
Na afloop verscheen Van Gerwen teleurgesteld voor de camera’s. “Het zit allemaal even tegen, ook door zijn verdiensten,” erkende de Brabander tegenover Viaplay. “Omdat hij op het podium een van zijn beste wedstrijden ooit speelt. Dan blijf je erachteraan jagen en dan probeer je… En ik zit natuurlijk niet in de lekkerste fase van mijn leven.”
Met die woorden verwees Van Gerwen naar de moeilijke periode die hij privé doormaakt. De voormalig nummer één van de wereld gaf toe dat zijn vorm al enige tijd niet op het gewenste niveau is. Toch wilde hij vooral zijn landgenoot de eer geven voor diens optreden. “Ja, dat is iets wat hij normaal niet doet. Daar kunnen we lang of kort over praten. Hij heeft een hele puike wedstrijd gespeeld,” aldus Van Gerwen.
Hoewel de eindstand 10-6 duidelijk was, zag Van Gerwen de beslissing al eerder vallen. “Op het einde van de wedstrijd zie je aan alle twee dat het heel stroef gaat. Maar ik heb niet aan het einde verloren, maar veel eerder. Daar baal ik gewoon van. Ik denk dat ik best goed in mijn doen was, maar daar koop je helemaal niks voor.”
Noppert, die met zijn overwinning voor het eerst de kwartfinales van het toernooi bereikt, erkende dat hij niet foutloos was. “Ik weet niet wat er gebeurde, het was heel matig,” zei hij over de slotfase. Toch overheerst trots bij de Fries: “Grote blij.”
In de kwartfinale wacht voor Noppert een confrontatie met de Duitser Lukas Wenig, die landgenoot Niko Springer uitschakelde. Met het vertrek van Van Gerwen, Gian van Veen, Jurjen van der Velde en Wessel Nijman is Noppert de laatste Nederlandse troef in Wolverhampton.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
NOPPERT DOWNS VAN GERWEN!
Danny Noppert takes out 53% of his doubles in defeating Michael van Gerwen 10-6!
Noppert will face Lukas Wenig once again in the quarter-finals
📺bit.ly/25GSODLive#GSOD | R2