Van Gerwen, Taylor, Wright en Littler in één overzicht: welke piekseizoenen gelden als de meest dominante ooit volgens historische statistieken.

PDC
woensdag, 19 november 2025 om 12:04
2025-08-02_12-53_Landscape
In de geschiedenis van de PDC zijn er maar een handvol spelers die een seizoen hebben neergezet waarin ze tien of meer titels wisten te winnen. Het is een prestatie die niet alleen uitzonderlijk dartsvermogen vereist, maar ook enorme consistentie, mentale kracht en dominantie over een volledig kalenderjaar.
Slechts vier spelers hebben dit niveau ooit gehaald: Michael van Gerwen, Phil Taylor, Luke Littler en Peter Wright. Hun namen staan daarmee in een zeer exclusief rijtje dat de absolute toppen van de sport markeert.

Michael van Gerwen – De Onbetwiste Nummer Eén

Met afstand aan kop staat Michael van Gerwen. De Nederlander heeft maar liefst zeven seizoenen met tien of meer PDC-titels achter zijn naam staan. Hij bereikte dit ongekende niveau in 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 en 2019. In die periode was Van Gerwen simpelweg onstuitbaar: van Euro Tours tot majors, van vloertoernooien tot TV-finales – hij domineerde alles wat er op zijn pad kwam.
Deze reeks is een van de meest indrukwekkende statistieken in de moderne dartsgeschiedenis en bevestigt zijn status als een van de grootste spelers aller tijden.

Phil Taylor – De Legende die de lat hoog legde

De enige speler die in de buurt komt van Van Gerwen is Phil 'The Power' Taylor. De 16-voudig wereldkampioen kende zes seizoenen waarin hij dubbele cijfers aan titels pakte: 2005, 2008, 2009, 2010, 2011 en 2013.
Taylor was jarenlang hét gezicht van de PDC en legde de fundering voor de sport zoals we die nu kennen. Zijn dominantie vormde de maatstaf waar latere generaties zich aan moesten meten.
Luke Littler
Luke Littler won afgelopen weekend de Grand Slam of Darts

Luke Littler – Het wonderkind van de nieuwe generatie

Dan is daar de nieuwste sensatie: Luke Littler. Pas enkele jaren actief in de PDC, maar nu al goed voor twee seizoenen met 10+ titels: 2024 en 2025. Zijn ongekende talent en jeugdige flair hebben hem in recordtempo naar de top gebracht. Als hij dit niveau vasthoudt, zou hij zomaar de volgende grootmacht van het darts kunnen worden.
Littler toonde afgelopen weekend nogmaals zijn grote klasse door voor het tweede jaar op rij de Grand Slam of Darts te winnen. 'The Nuke' is dan ook de absolute topfavoriet voor het komende WK Darts in Alexandra Palace.

Peter Wright – Eenmalig, maar memorabel

Tot slot staat Peter Wright in dit exclusieve rijtje dankzij zijn fantastische seizoen 2017. Voor Wright was het hét jaar waarin hij zijn status als absolute topper definitief bevestigde.
Deze vier spelers vormen een unieke elite. Hun prestaties laten zien hoe zeldzaam, en vooral hoe indrukwekkend, het is om een seizoen af te sluiten met meer dan tien PDC-titels. Het is een mijlpaal die alleen de allergrootsten ooit bereiken.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading