"Enorm genoten van Australië en Nieuw-Zeeland" - Van dierentuin tot dartspodium: Gian van Veen genoot met volle teugen van World Series-avontuur

PDC
dinsdag, 25 augustus 2026 om 6:00
Gian van Veen (2)
Gian van Veen is inmiddels begonnen aan zijn terugreis naar Nederland na een bijzonder avontuur in Oceanië. De Nederlandse darter verbleef de afgelopen weken in Australië en Nieuw-Zeeland voor het tweeluik van de World Series of Darts. Sportief leverde die reis twee kwartfinaleplaatsen op, maar Van Veen beleefde ook buiten het dartspodium de nodige mooie momenten.
De 24-jarige Nederlander kwam zowel in actie tijdens de Australian Darts Masters als de New Zealand Darts Masters. In beide toernooien wist hij door te dringen tot de laatste acht, waarmee hij zich opnieuw liet zien op het internationale podium. Hoewel Van Veen er niet in slaagde om een halve finale te bereiken, kan hij terugkijken op een geslaagde periode aan de andere kant van de wereld.
Via Instagram blikte Van Veen inmiddels terug op zijn verblijf. "Enorm genoten van de voorbije weken in Australië en Nieuw-Zeeland", schreef de Nederlander bij een reeks foto's die hij met zijn volgers deelde. Daaruit blijkt dat de reis voor Van Veen veel meer was dan alleen darts. Samen met zijn vriendin Kyana Frauenfelder trok hij er regelmatig op uit om iets van de omgeving te zien.
Zo bracht het tweetal onder meer een bezoek aan de bekende Taronga Zoo in Sydney. Ook het wereldberoemde Sydney Opera House werd bezocht. Daarmee wist Van Veen zijn drukke wedstrijdprogramma te combineren met enkele toeristische uitstapjes. De Nederlander legde verschillende momenten van zijn reis vast en deelde die vervolgens met zijn volgers op sociale media.
Van Veen maakte tijdens zijn verblijf bovendien meerdere vlogs. Daarin gaf hij een inkijkje in zijn leven tijdens de World Series-trip en liet hij zien wat er allemaal komt kijken bij een verblijf in Australië en Nieuw-Zeeland. Ook de lokale keuken werd uitgebreid getest. Van Veen probeerde verschillende culinaire specialiteiten uit en zorgde daarmee voor een luchtige kant van zijn reis.

Probleem met bagage

De reis verliep overigens niet volledig zonder problemen. Voorafgaand aan de New Zealand Darts Masters kreeg Van Veen te maken met een vervelend probleem met zijn bagage. Zijn koffers waren achtergebleven in Parijs, terwijl hij zelf al was aangekomen in Auckland. Uiteindelijk kon hij gewoon in actie komen en opnieuw de kwartfinales bereiken.
Nu wacht voor Van Veen een terugkeer naar Nederland en kan de focus weer volledig op de darts. Zijn volgende grote doel is de World Series of Darts Finals in Amsterdam. Dat prestigieuze evenement wordt van 17 tot en met 20 september gehouden in AFAS Live.
Van Veen krijgt daar de kans om voor eigen publiek een mooi vervolg te geven aan zijn sterke periode. Na weken vol wedstrijden, reizen, vlogs en toeristische uitstapjes keert hij met een goed gevoel terug naar Nederland. De ervaringen in Oceanië smaken ongetwijfeld naar meer, maar eerst wacht de jacht op succes in Amsterdam.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading