Daryl Gurney heeft zijn openingswedstrijd op de
Poland Darts Open overtuigend gewonnen, maar na afloop ging het vooral over een opvallend incident naast het bord. Tijdens zijn interview werd plotseling een iPhone het podium op gegooid, tot verbazing van zowel Gurney als interviewer Philip Brzezinski.
De Noord-Ier had kort daarvoor weinig moeite gehad met de Poolse qualifier Dawid Robak, die zijn debuut maakte op de Euro Tour. Gurney miste flink wat dubbels, maar won desondanks eenvoudig met 6-1.
Terwijl Gurney werd geïnterviewd door PDC Europe-presentator Philip Brzezinski, werd het gesprek abrupt onderbroken. Beide mannen keken verrast naar beneden nadat er een voorwerp op het podium was geland. Even was er verwarring, totdat Gurney de spanning met humor brak. „Ik denk dat je een telefoontje hebt,” grapte hij.
Brzezinski bevestigde vervolgens wat er was gebeurd en richtte zich tot het publiek: er was zojuist een iPhone het podium op gegooid. Het incident zorgde voor verbaasde blikken, maar het interview kon daarna gewoon worden hervat.
Blik op duel met Ross Smith
Sportief gezien wacht Gurney nu een zwaardere opdracht. In de tweede ronde neemt hij het op tegen Ross Smith, een tegenstander tegen wie hij recent goede resultaten boekte op de Euro Tour. Toch verwacht de Noord-Ier geen eenvoudige partij. Hij ziet Smith als een speler die zich nadrukkelijk herstelt na een moeilijke periode.
„Ik denk dat Ross vorig jaar, met de tragedie rond zijn moeder, daar last van heeft gehad in zijn spel,” zei Gurney. „Ik heb het gevoel dat hij daar dit jaar overheen komt. Dat liet hij ook zien op de World Masters met hoe goed hij speelde tegen Jimmy van Schie.”
Volgens Gurney hoort Smith structureel bij de top van de sport. „Ik denk dat hij een hele grote factor wordt binnen de PDC. Hij verdient het om in de top zestien te staan.” De Noord-Ier hoopt alleen niet dat zijn complimenten verkeerd worden opgevat. „Hopelijk geef ik hem niet te veel complimenten en denkt hij niet: dit wordt makkelijk, Daryl praat me omhoog,” zei hij met een glimlach.
Gurney wil vooral naar zichzelf kijken en zijn niveau verder opschroeven richting het duel in Krakau. „Hopelijk ben ik morgen een stuk beter en constanter. Ik kijk uit naar de wedstrijd.”
De 39-jarige darter kan daarbij terugvallen op een sterk seizoen achter de rug. Vorig jaar haalde hij de kwartfinales van zowel het EK Darts als de Players Championship Finals. Daarnaast boekte hij groot succes op het internationale podium door samen met Josh Rock de World Cup of Darts voor Noord-Ierland te winnen.