''Had gezegd dat ik de koning van de negendarters ben'' - Gerwyn Price mist negendarter na borstklopperij tegen Mike de Decker

PDC
zondag, 17 augustus 2025 om 10:13
gerwyn price 2
Gerwyn Price heeft op vrijdag zich geplaatst voor de kwartfinales van de New Zealand Darts Masters 2025 door in Auckland met 6–4 te winnen van thuisspeler Jonny Tata. De Welshman liet het publiek smullen met zeven 180’s en een gemiddelde van 103.60, maar gaf na afloop toe dat hij het zichzelf onnodig lastig had gemaakt.
“Op 4–4 had ik het gevoel dat ik de wedstrijd al veel eerder had moeten winnen,” blikte Price terug tijdens een persconferentie. “Ik speelde heel goed, maar hij hield zichzelf op de juiste momenten in de partij. Toch had het al beslist moeten zijn.”
Price leek in de vijfde leg op weg naar een negendarter, maar miste nipt de dubbel 12. Achteraf gaf hij toe dat een plagerijtje backstage hem mogelijk parten speelde. “Ik had Mike (De Decker) net voor de gek gehouden en gezegd dat ik de koning van de negendarters ben. Toen ik zelf voor die dubbel 12 ging, dacht ik daar nog aan. Als ik dat niet had gezegd, had ik ‘m waarschijnlijk wel geraakt,” lachte de voormalig wereldkampioen.
Het duel vond plaats in een nieuwe arena in Auckland, en Price genoot zichtbaar van de sfeer. “De atmosfeer was fantastisch. Het publiek was voor ons beiden vocaal, voor mij in het begin, en voor hem toen hij in de wedstrijd bleef met dubbels en 180’s. Het voelde gewoon goed op het podium.” Waar sommige spelers de trip naar Australië en Nieuw-Zeeland zien als een kans om te ontspannen, is dat voor Price ondenkbaar. “Als je de halve wereld over reist en je geeft geen 100 procent, wat is dan het punt? Ik ben hier om te winnen, alles te geven en hopelijk de trofee mee naar huis te nemen.”
Gerwyn Price (2)
Net als vorige week in Wollongong opent Gerwyn Price zijn toernooi met een gemiddelde van boven de honderd

Lessen uit Australië

Voor sommige spelers is de World Series-trip naar Australië en Nieuw-Zeeland een mix van competitie en ontspanning, maar Gerwyn Price benadrukt dat hij elk toernooi met dezelfde intensiteit benadert.
“Zo is het bij elk toernooi waar ik aan meedoe, het is niet alleen nu,” legt hij uit. “Als je de halve wereld over reist en je geeft geen 100 procent, wat is dan het punt? Ik ben hier om te winnen, alles te geven en hopelijk de trofee te pakken.”
Terugblikkend op zijn nederlaag vorige week tegen Chris Dobey in Australië, erkent Price dat hij een kans heeft laten liggen. “Ik denk dat het een partij was die ik heb laten glippen, waarschijnlijk vergelijkbaar met de wedstrijd van vandaag. Deze had ook kunnen wegglippen, maar ik bleef gefocust tot het einde. Tegen Chris miste ik in het begin veel kansen. Als je iemand als Chris drie legs voorsprong geeft in een race tot zes, wordt het lastig. Daarna had ik nog kansen, maar het was gewoon niet genoeg.”
Ondanks zijn competitieve instelling zal Price niet blijven hangen in teleurstelling als hij Oceanië zonder titel verlaat. “Er zijn grotere toernooien en rankingpunten waar ik me op wil richten. Hier zijn geen rankingpunten te verdienen, dus mijn focus ligt op de andere events. Terwijl ik hier ben wil ik winnen, maar als dat niet lukt, ga ik gewoon door naar het volgende. Ik blijf niet te lang stilstaan bij verlies, ik ga gewoon door.”
Daarnaast wilde Price benadrukken dat de World Series een breder doel dient. “We reizen de wereld rond met de PDC om de sport te promoten, te entertainen en darts zo goed mogelijk vooruit te helpen. We komen hier niet om matig te spelen. Ik ben hier om te entertainen, om te winnen en om dat allemaal samen te doen. Als ik al die vakjes kan afvinken, ben ik tevreden.”

Clash met Rock

In de kwartfinale op zaterdag wacht een kraker tegen Josh Rock. De Noord-Ier had vorige maand nog van Price gewonnen in de kwartfinales van de World Matchplay. 'The Iceman' had dan ook lovende woorden voor zijn komende opponent.
“Josh speelt fantastisch, en niemand zou hem een plek in de Premier League misgunnen. Het is een zwaar programma, maar als hij erin komt, verdient hij dat. Dan kan het zomaar dat we elkaar daar ook regelmatig treffen,” besloot Price.
Luke Humphries VS Haupai Puha
89.47 Average (3 Darts) 86.29
11 100+ Thrown 5
6 140+ Thrown 4
0 180 Thrown 2
96 Highest Checkout 66
0 Checkout 100+ 0
42.9 Checkout percentage 75
6 / 14 Checkout 3 / 4
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading