Van Gerwen had ooit een 12-4 en 13-5 voorsprong op Humphries in de onderlinge head-to-head, maar in een aantal maanden tijd heeft 'Cool Hand Luke' die achterstand razendsnel ingelopen, en is de balans momenteel in evenwicht: 13-13.
De eerste ontmoeting tussen de twee spelers in 2024 werd nog gewonnen door Van Gerwen, die Humphries met 6-5 de baas was in de finale van de derde speelronde van de Premier League Darts.
Daarna troffen ze elkaar nog vijf keer in de Premier League Darts. Die ontmoetingen werden allemaal gewonnen door Humphries, die Van Gerwen ook uitschakelde in de halve finales van de play-offs. Daarnaast zegevierde de Engelsman ook tweemaal tegen de Nederlander op het Euro Tour-circuit.
Volgens de statistieken van Darts Orakel zijn er maar weinig spelers die kunnen zeggen dat zij acht keer op rij hebben gewonnen van Van Gerwen. Drie spelers zagen hun reeks na acht opeenvolgende overwinningen eindigen. Colin Lloyd won in de periode 2007-2011 acht keer op rij van de Vlijmenaar, terwijl Mervyn King hetzelfde deed in de periode van 2007-2010. Raymond van Barneveld stond van februari 2007 tot en met november 2012 acht keer tegenover zijn landgenoot en won al deze duels, waaronder in de Grand Slam-finale van 2012.
In vrijwel dezelfde periode slaagde Phil Taylor erin om liefst veertien keer op rij de overwinning te pakken tegen zijn Nederlandse rivaal. Dit waren onder meer twee ontmoetingen op het WK Darts (edities van 2008 en 2009), en één op de Players Championship Finals en het WK Darts. Uiteindelijk wist Van Gerwen nog 26 van de 61 ontmoetingen met 'The Power' te winnen. Zelf won 'Mighty Mike' nooit vaker dan vijf keer op rij van Taylor.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
🎯
Players, that MvG has lost to 8+ times in a row (stats @DartsOrakel):
8⃣ Colin Lloyd, 2007 - 2011
8⃣ Mervyn King, 2007 - 2010
8⃣ Raymond van Barneveld, 2007 - 2012
1⃣4⃣ Phil Taylor, 2007 - 2012
8⃣ Luke Humphries, 2024 - *
There is a new sheriff in town!
#dartzn@lukeh180