Vincent van der Voort heeft zich
in de podcast Darts Draait Door uitgesproken over de ophef die ontstond na uitspraken van
Danny Noppert over de World Series-toernooien in Australië. Volgens de voormalig profdarter werd een onschuldige verspreking onnodig groot gemaakt, waarna managers, organisatie en andere betrokkenen zich ermee gingen bemoeien.
De commotie ontstond nadat in de podcast werd gesproken
over een mogelijke deelname van Noppert aan de World Series later dit jaar. Daarbij leek het alsof de Nederlander al was uitgenodigd maar had afgezegd vanwege een vakantie, terwijl dat volgens zijn management niet het geval was.
Van der Voort snapt niet waarom de situatie zo uit de hand liep. “Het management zei meteen dat het niet waar was wat er gezegd werd, maar hij heeft het wel gewoon zo gezegd. Daarna gaan ze met een statement naar buiten en wordt er geroepen dat de media liegt. Dan denk ik: waar zijn we mee bezig? Iedereen gaat zich als dwazen gedragen, terwijl het helemaal niet nodig is.”
Volgens Van der Voort was er vooral sprake van miscommunicatie. Noppert zou niet hebben bedoeld dat hij al officieel was uitgenodigd, maar dat hij hoe dan ook niet naar Australië zou gaan omdat hij al vakantie had gepland.
“Danny zei: daar ga ik niet heen, want ik heb een vakantie geboekt. Maar wat hij eigenlijk bedoelde was dat hij sowieso niet zou gaan, ook als hij gevraagd zou worden. Alleen wordt het dan meteen zo groot gemaakt dat de PDC gaat bellen, managers gaan bellen en er statements komen.”
De voormalig UK Open-finalist vindt dat het veel eenvoudiger opgelost had kunnen worden. “Als hij gewoon zegt: het kwam er even verkeerd uit, klaar. Dan is het opgelost. Maar nu gaat iedereen zich ermee bemoeien en wordt het groter gemaakt dan het is.”
Storm in een glas water
Van der Voort had vooral moeite met de manier waarop de situatie vervolgens naar buiten werd gebracht. In een reactie werd gesuggereerd dat de media de uitspraken verkeerd hadden weergegeven, iets waar hij zich niet in kon vinden.
“Er kwam een statement dat de media het verdraaid had. Maar dat vond ik niet. In de podcast zegt hij gewoon dat hij daar al voor had afgezegd omdat hij op vakantie gaat. Hij zegt niet letterlijk dat hij al gevraagd was, maar zo komt het wel over.”
Volgens Van der Voort had niemand zich druk hoeven maken als het simpel was uitgelegd. “Je kan toch gewoon zeggen: het was een verspreking, hij bedoelde dat hij sowieso niet zou gaan. Dan is het klaar. Maar nu gaat iedereen weer in de hoogste boom zitten.”
Volgens Van der Voort had het allemaal eenvoudig opgelost kunnen worden. “En al had hij het wel zo bedoeld, dan zegt de PDC toch gewoon dat hij nooit gevraagd is. Klaar. Dan is het opgelost. Maar nu wordt er meteen een heel circus van gemaakt. Het was gewoon spraakverwarring. Meer niet. Een storm in een glas water.”