''ik ben er natuurlijk wel om hem tegen te houden'' - Gerwyn Price van plan om unieke 'clean sweep' van Luke Littler te voorkomen
PDC
Gerwyn Price heeft tijdens de World Series of Darts Finals niet alleen zijn eerste wedstrijd gewonnen, maar ook geëxperimenteerd met zijn materiaal. De Welshman versloeg Brody Klinge in Amsterdam met 6-4 en onthulde na afloop dat hij met langere punten speelde. Price hoopt daarmee richting het belangrijke najaar nog meer uit zijn spel te kunnen halen.
'The Iceman' leek aanvankelijk op weg naar een eenvoudige overwinning. Price liep razendsnel uit naar een 5-0 voorsprong, maar zag Klinge daarna terugkomen tot 5-4. Uiteindelijk voorkwam de voormalig wereldkampioen dat de wedstrijd volledig kantelde.
"Ik begon goed, maar daarna zakte het weg en liet ik hem terug in de wedstrijd komen", analyseerde Price tegenover Online Darts. "Ik gaf hem mogelijkheden en hij gooide twee goede finishes die wel even pijn deden. Daarna probeerde ik eigenlijk alleen nog maar over de finish te strompelen. Ik begon goed, maar liet hem ontsnappen."
Langere punten voor Price
Vooral tijdens de eerste vijf legs maakte Price indruk. Dat gebeurde met ander materiaal dan waarmee hij normaal gesproken speelt. "Ik heb andere darts en andere punten gebruikt. Ik speelde vandaag met switch points en langere punten. Daar train ik de afgelopen weken al mee."
Op de training leveren de veranderingen volgens Price uitstekende resultaten op. "Ik zweer het: als ik ermee kan spelen zoals ik thuis doe, al is dat behoorlijk moeilijk op het grote podium, dan scoor ik er geweldig mee. Ik raak thuis alles. In de eerste vijf legs zag je daar waarschijnlijk al een beetje van terug, maar richting het einde zakte het weg."
Price verwacht dat hij vooral meer wedstrijdritme met zijn aangepaste materiaal nodig heeft. "Dat ligt gewoon aan mezelf en aan hoe ik de darts erin gooi. Met wat meer wedstrijden en meer tijd ermee op het grote podium zal ik er vanzelf meer vertrouwen mee krijgen."
De punten zijn volgens Price ongeveer vijf millimeter langer dan zijn gebruikelijke exemplaren. Dat lijkt een klein verschil, maar voor de Welshman heeft het een duidelijke invloed op hoe zijn pijlen in het bord staan.
"Het maakt verschil, omdat de darts daardoor iets meer omhoog staan en je veel meer van de triple 20 kunt zien. Wanneer die eerste pijl er goed in zit, voelt het alsof je niet meer kunt missen. Ik begon er goed mee. De volgende keer moet ik het alleen beter afmaken."
Hoewel Price bekendstaat als een speler die sterk vasthoudt aan zijn gewoontes, ziet hij voldoende potentie om de aanpassing een kans te blijven geven. "Met deze darts weet ik dat er nog honderd procent extra in de tank zit, omdat ik er zo goed mee scoor. Het gaat er alleen om dat ik dat ook op het grote podium in mijn spel krijg. Als ik het vertrouwen kan vinden om ze te gebruiken zoals vandaag, dan werkt het. Geef me nog een paar wedstrijden en dan komt het goed."

Gerwyn Price won in de eerste ronde van de World Series Finals met 6-4 van Brody Klinge
Price mikt op majors
Met het belangrijkste gedeelte van het seizoen in aantocht heeft Price vertrouwen in zijn kansen. Een mindere wedstrijd probeert hij tegenwoordig zo snel mogelijk achter zich te laten.
"Neem een week of twee vrij en stap daarna gewoon weer op het paard. Je kunt er verder niets aan veranderen. Je moet het parkeren en proberen te vergeten, hoe moeilijk dat soms ook is. Ik probeer het zo goed mogelijk te vergeten en door te gaan."
Zijn ambities voor de komende maanden zijn duidelijk. "Met hoe goed ik momenteel speel, heb ik vertrouwen. Richting het einde van het seizoen zijn er een aantal majors die ik kan winnen en er zitten ook toernooien tussen waarop ik specifiek mijn pijlen richt."
Ook de jacht van Luke Littler op een uitzonderlijke reeks televisietitels kwam ter sprake. Price zou daar graag zelf een stokje voor steken, maar gunt Littler het succes wanneer hij zelf niet met de prijzen aan de haal gaat.
"Als ik ze niet win, hoop ik dat hij het doet. Alle respect voor hem. Natuurlijk wil ik zelf toernooien winnen, maar als dat niet lukt, dan mag hij wat mij betreft geschiedenis schrijven. Als hij ieder toernooi wint: prachtig. Maar ik ben er natuurlijk wel om hem tegen te houden."
Lees ook
Meer vloertoernooien nodig
Price ziet tegelijkertijd een verbeterpunt in zijn voorbereiding op grote toernooien. Door zijn deelname aan de Premier League en World Series is het niet altijd mogelijk om voldoende Players Championships en European Tours te spelen.
"Ik zou veel liever meer Pro Tours en European Tours spelen, want dat is de voorbereiding die je nodig hebt. Wanneer je Premier League en World Series speelt, kun je simpelweg niet alles doen en moet je belangrijke toernooien missen."
Hoewel Price graag op de grote podia staat, beschouwt hij die wedstrijden niet automatisch als de beste training voor de majors. "Begrijp me niet verkeerd: het is geweldig om in de Premier League en World Series te spelen, maar het is geen goede voorbereiding. Soms verlies je op donderdagavond meteen je eerste wedstrijd en heb je misschien maar drie wedstrijden gespeeld. Ook de World Series is niet de beste voorbereiding."
Voor Price ligt de basis juist op de kleinere podia. "Je moet de Pro Tours en European Tours spelen als je scherp wilt zijn voor de grote majors. Dat is iets wat ik volgend jaar vaker wil gaan doen."
Voor de rest van 2026 zal zijn programma nog beperkt blijven. Price verwacht de resterende twee European Tours te spelen en daarnaast twee Players Championships in Leicester mee te pakken.
"De Pro Tours geven je vertrouwen, zeker wanneer je daar ver komt. Het is goede training. Je ziet niet alle jongens van de Pro Tour voortdurend op de majors, maar ze zijn ontzettend goed. Op de vloer spelen ze hun beste darts en juist daarvan word je scherp."
Daarom heeft Price zijn plan voor volgend seizoen al klaar. "Als ik majors wil winnen, moet ik veel meer van die toernooien spelen. Dat is je dagelijkse kost en daarmee leg je de basis. Volgend jaar ga ik er veel meer spelen. Dit jaar doe ik waarschijnlijk nog twee European Tours en twee Pro Tours. Hopelijk ben ik dan klaar voor het belangrijke einde van het seizoen."
PRICE SURVIVES KLINGE SCARE 😅
— PDC Darts (@OfficialPDC) September 18, 2026
From 5-0 up, Gerwyn Price sees Brody Klinge battle back to within one leg before finally getting over the line!
📺 https://t.co/Xmxpvc1Nh5#WSODFinals | R1 pic.twitter.com/AunMElFWJo

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026 - Nee je hebt helemaal gelijk smith . Mijn excuses.
Peter01-11-2026







