"Ik dronk elke avond wodka, daar ben ik mee gestopt" - Phil Taylor gooit levensstijl om en verruilt dagelijkse wodka voor sporten en gezonder eten

PDC
woensdag, 26 augustus 2026 om 20:47
phil taylor 2
Dartslegende Phil Taylor heeft zijn leven na zijn afscheid van de professionele sport behoorlijk omgegooid. De inmiddels 66-jarige Engelsman werkt nadrukkelijk aan zijn gezondheid en heeft daarvoor enkele oude gewoontes rigoureus overboord gezet. Zo heeft 'The Power' alcohol volledig afgezworen, staat sporten dagelijks op het programma en zijn zelfs salades tegenwoordig een vast onderdeel van zijn voedingspatroon.
Taylor zette begin 2018 een punt achter zijn imposante loopbaan, waarin hij uitgroeide tot de succesvolste darter aller tijden. De zestienvoudig wereldkampioen hoefde daarna niet langer rekening te houden met het strakke ritme van het professionele dartscircuit. De laatste jaren besloot hij echter steeds nadrukkelijker aan zijn gezondheid en conditie te werken.
In gesprek met The Smith Brothers Not a Podcast vertelt Taylor dat zijn dagen er tegenwoordig heel anders uitzien dan vroeger. Zijn ochtend begint inmiddels steevast met water en lichaamsbeweging. "Ik drink eerst een fles water met elektrolyten", vertelt Taylor. "Daarna ga ik naar de garage en doe ik duizend meter op de roeimachine. Vervolgens stap ik op de loopband en zet ik vijfduizend stappen."
Daar blijft het niet bij. Taylor heeft ook zijn voedingspatroon onder handen genomen. "Daarna drink ik een kopje van een soort paddenstoelendrank. Het zou een antioxidant moeten zijn, de beste ter wereld. Tot nu toe heeft het nog niets voor me gedaan, maar ik blijf het drinken."

Taylor stopte volledig met alcohol

Een belangrijke rol in zijn veranderde levensstijl speelde Mounjaro. Taylor gebruikte het middel ongeveer anderhalve maand en stelt dat vooral zijn manier van denken daardoor veranderde. "Ik heb Mounjaro anderhalve maand gebruikt. Het heeft mijn mindset voor honderd procent veranderd ten opzichte van waar ik vandaan kwam."
Een van de grootste veranderingen is dat Taylor geen alcohol meer drinkt. Tijdens zijn actieve carrière en ook daarna was een drankje voor de Engelsman niet ongewoon, maar inmiddels heeft hij daar volledig afstand van genomen. "Ik dronk iedere avond wodka. Daar ben ik mee gestopt en ik had er ook totaal geen behoefte meer aan. Ik drink nu helemaal geen alcohol meer."
Mocht hij toch zin hebben in een biertje, dan kiest Taylor tegenwoordig voor de alcoholvrije variant. "Als ik vanavond bijvoorbeeld iets zou willen drinken, neem ik een flesje Budweiser met nul procent alcohol. Daar zitten maar 46 calorieën in."
Ook op zijn bord is de verandering groot. Waar Taylor vroeger bepaald geen liefhebber van gezonde maaltijden was, kiest hij tegenwoordig bewust voor onder meer kip en salade. "Als avondeten neem ik bijvoorbeeld een salade met kip. Ik probeer daarbij dertig tot vijftig gram eiwitten binnen te krijgen, samen met wat salade."
Dat juist Taylor tegenwoordig regelmatig salade eet, kan hij zelf ook wel waarderen. "Vroeger at ik nooit salades. Ik was iemand die salades altijd ontweek."
Phil Taylor kust de World Matchplay-trofee.
Naast zestien wereldtitels won Taylor in zijn carrière in totaal ook 16x de World Matchplay.

Terugkeer aan het dartbord?

Zijn nieuwe levensstijl betekent niet dat Taylor plotseling plannen heeft om zijn professionele carrière nieuw leven in te blazen. Toch heeft 'The Power' de pijlen de laatste tijd weer wat vaker uit de kast gehaald.
Na een periode waarin hij nauwelijks nog aan het bord stond, is Taylor opnieuw begonnen met trainen. Voorlopig houdt hij zijn oefensessies bewust beperkt. "Ik ben weer begonnen met trainen", zegt hij. "Op dit moment doe ik maar 1 uur per dag. Later ga ik dat waarschijnlijk wat opvoeren naar anderhalf uur. Ik geniet ervan. Het is leuk."
Van een serieuze comeback lijkt vooralsnog geen sprake. Taylor heeft na zijn officiële afscheid nog wel op verschillende manieren van zich laten horen binnen de dartswereld, maar een terugkeer naar het intensieve bestaan van een professionele darter is iets heel anders. Het plezier in het spelletje is er echter duidelijk nog altijd.
Daarbij heeft Taylor tegenwoordig ook een andere reden om regelmatig een paar pijlen te gooien. Zijn kleinzoon Nathan blijkt eveneens behoorlijk bedreven in darts. "Als mijn kleinzoon langskomt, speel ik met hem", vertelt Taylor. "Nathan is best een goede speler."
Volgens de zestienvoudig wereldkampioen zit er zelfs voldoende talent in zijn kleinzoon om zich op een behoorlijk niveau te meten met andere darters. "Hij is niet slecht. Hij zou op county-niveau kunnen spelen."
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading