De dartswereld heeft met Luke Littler nog maar pas een nieuwe tienerster leren kennen of daar lijkt al de volgende aan de deur te kloppen.
Afgelopen week haalde immers een 10-jarige Engelse jongen de krantenkoppen met zijn recordbrekende hoogste gemiddelde ooit van 104,86 op weg naar het winnen van een Foundation Tour-evenement. Hij gooide zelfs twee 180'ers voor zijn derde verjaardag.
"Ik keek voor het eerst naar darts op televisie toen ik nog in mijn kinderwagen zat en ik keek er constant naar", zegt Bryceland tegenover The Sun. "Dat was toen Gary Anderson het wereldkampioenschap won. Hij was mijn eerste held. Ik speel eigenlijk al sinds ik achttien maanden oud was. Ik kan me echter niet zoveel herinneren. Ik begon met een softtipbord en toen stopte mijn vader een echt bord onder dat van hem."
"Toen kreeg ik echte dartpijlen voor mijn tweede verjaardag. Mijn vader en moeder wisten dat ik er veilig mee was en ik vond het heerlijk om te spelen en heb dat sindsdien altijd gedaan. Gary heeft me zelfs zien spelen op een demonstratietoernooi toen ik vier was."
"Toen ik wat ouder werd, gooide ik wat dichter bij het bord", vervolgt Bryceland. "Twee jaar geleden ging ik naar een demonstratietoernooi in Newcastle met Michael van Gerwen. Michael stond erop dat ik met hem oefende op volle hoogte en de juiste afstand, omdat hij dacht dat ik goed genoeg was. Toen ben ik naar huis gegaan en heb ik mijn vader en moeder verteld dat ik in de JDC (Junior Darts Corporation) wilde spelen."
De tiener heeft dan ook lovende woorden voor Van Gerwen. "Michael was mijn inspiratie en zat aan mijn tafel. Hij sprak met ons allemaal, hij was echt aardig en goed voor me."
Vergelijking met Littler
Bryceland wordt zelfs al vergeleken met Littler. De finalist van het voorbije WK sprak hem zelfs toe in een video, waarin hij onder meer zei dat Bryceland het record van jongste Premier League-speler ooit kan verbreken (momenteel op naam van Littler). "Luke heeft mij ook geïnspireerd", zegt Bryceland. "Ik wilde dat hij het WK zou winnen. Ik heb Luke twee jaar geleden ontmoet op de Scottish Open, dus ik was zo blij dat hij het zo goed deed, vooral omdat hij de afgelopen jaren ook in de JDC zat. Ik heb er nog niet veel over nagedacht, maar ik kan ernaar streven om in de Premier League te spelen als ik 16 ben.
Een trainingsbeest is Bryceland naar eigen zeggen niet. "Ik heb geen vaste trainingsuren. Ik kom thuis van school en gooi wat, maar ik leg mezelf geen druk op. Ik ben een beetje zoals Luke, ik ga op mijn telefoon en speel dan een beetje en dat is het."
"Ik oefen echter meer met darten dan met huiswerk maken. Maar ik werk nog steeds aan mijn wiskunde!"
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.